Reto grožio dramoje triumfavusios Kauno „Aistės-LSMU“ iškovojo „Huawei Moterų lygos“ bronzos medalius. Roko Kondratavičiaus auklėtinės ketvirtose bronzinio finalo rungtynėse svečiuose per pratęsimą 80:76 (12:15, 27:11, 22:11, 10:12, 20:16) palaužė „Šiaulių“ krepšininkes ir seriją laimėjo 3-1.

Rungtynes geriau pradėjo kaunietės, kurios po Karolinos Kazočiūnaitės baudos metimų prieš ilgąją pertrauką susikrovė 16 taškų pranašumą (39:23).

Vis dėlto į kampą prispaustoms šiaulietėms pavyko atsitiesti. Romualdo Petronio auklėtinės spurtavo ir po Urtės Bukauskaitės dvitaškio rezultatas tapo lygus – 48:48.

Iki pagrindinio laiko pabaigos likus 3 minutėms „Aistės-LSMU“ pirmavo 4 taškais (60:56), tačiau šeimininkės pelnė 4 taškus be atsako ir pasiuntė mačą į pratęsimą (60:60).

Po U. Bukauskaitės tolimo šūvio likus 1,5 minutės šiaulietės išsiveržė į priekį (72:71), tačiau Kauno ekipa spurtavo 5:0 ir po K. Kazočiūnaitės tolimos bombos likus 43 sekundėms pirmavo 4 taškais (76:72).

Kitoje atakoje U. Bukauskaitė sušvelnino atsilikimą (74:76), tačiau pražangomis stabdyta Deimantė Žukaitė 4 baudų metimais įtvirtino „Aisčiu-LSMU“ pergalę (80:74).

Naudingiausia bronzinės serijos žaidėja išrinkta lemiamais tritaškiais varžoves baudusi K. Kazočiūnaitė, kuri šiame mače pelnė 18 taškų (3/4 dvit., 2/6 trit., 6/7 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius suklydo ir surinko 24 naudingumo balus.

Visoje serijoje K. Kazočiūnaitė per ketverias rungtynes vidutiniškai pelnė po 14,3 taško, atkovojo po 8 kamuolius, atliko po 2,7 rezultatyvaus perdavimo, blokavo po 1,3 metimo ir rinko po 19 naudingumo balų.

„Šiaulių“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Savannah Plentovich. Be keitimų – 45 minutes – rungtyniavusi legionierė surinko 20 taškų (3/8 dvit., 4/7 trit., 2/2 baud.), 12 atkovotų bei 4 perimtus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus, 4 klaidas ir 27 naudingumo balus.

Paskutiniame serijos mače nebuvo apsieita be traumų, iš kurių viena – itin skausminga. Ketvirtojo kėlinio viduryje ant parketo nukrito ir sunkią kojos traumą patyrė viena iš Saulės miesto ekipos lyderių Davida Dale.

Skausmo pakirsta legionierė nebepakilo nuo grindų, o ja pasirūpino greitoji medikų komanda, išvežusi krepšininkę į ligoninę.

Per 33 minutes D. Dale spėjo pelnyti 8 taškus, atkovoti 6 kamuolius bei atlikti 6 rezultatyvius perdavimus.

Antrajame kėlinyje taip pat čiurną susižeidė „Aisčių-LSMU“ pagrindinė įžaidėja D. Žukaitė, tačiau nepaisant skausmo ji užbaigė rungtynes ir 36 minutes surinko 15 taškų, 7 atkovotus kamuolius ir 9 rezultatyvius perdavimus.

„Šiauliai“: Savannah Plentovich 20 (3/8 dvit., 4/7 trit., 12 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam., 4 kld., 26 naud.), Urtė Bukauskaitė 18 (4/11 trit., 7 atk. kam.), Goda Kuzminskytė 14 (7/11 dvit., 0/5 trit., 7 atk. kam.), Davida Dale 8 (3/10 dvit., 6 atk. kam., 6 rez. perd., 4 per. kam.).

„Aistės-LSMU“: Gabija Šegždaitė 20 (5/8 dvit., 2/5 trit., 6 atk. kam., 5 rez. perd., 4 kld.), Karolina Kazočiūnaitė 18 (2/6 trit., 6/7 baud., 10 atk. kam., 4 rez. perd., 30 naud.), Deimantė Žukaitė 15 (5/5 dvit., 0/5 trit., 5/6 baud., 7 atk. kam., 9 rez. perd.), Martyna Petrėnaitė 13 (4/6 dvit., 0/6 trit., 5/8 baud., 8 atk. kam.), Brigita Sinickaitė (2/8 dvit.) ir Urtė Slavickaitė po 7.