Sostinės REO (Vilniaus FK) susigrąžino Lietuvos pirmosios futbolo lygos lyderio poziciją.

Tai įvyko po šeštadienį sužaistų 20-ojo turo rungtynių. REO legendiniame sostinės „Žalgirio“ stadione gražiu stiliumi 3:0 įveikė Jonavos „Lietavą“. Na, o iki šio turo pirmavęs Kėdainių „Nevėžis“ neteko trijų taškų Kuršėnuose, kur 1:2 nusileido „Ventai“, nors kėdainiškiai pirmavo iki 69-osios minutės.

REO futbolininkai visose grandyse rungtyniauja vis brandžiau, o komandos atakų lyderiu iš karto tapęs Mindaugas Grigalevičius yra varžovų vartininkų naktinių košmarų  pagrindinis veikėjas. 29-metų puolėjas per I lygoje žaistas ketverias rungtynes įmušė jau 7 įvarčius. Per šeštadienio mačą M.Grigalevičius ne tik du kartus „nuginklavo“ „Lietavos“ vartų sargą, bet dar ir uždirbo 11 metrų baudinį.

Vis dėlto REO pergalė nebuvo tarsi lengvas pasivaikščiojimas malonią šeštadienio popietę, kaip galima pamanyti pažvelgus į rungtynių rezultatą. Dvikovos debiute vyko gana lygi kova ir pirmi arčiau įvarčio buvo svečiai. 15-ą minutę po kampinio Mantas Sirvidas galva vos nenukreipė kamuolio į vilniečių vartus.

Po trejų minučių REO vidurio saugas Tomas Ražanauskas atsakė meistrišku baudos smūgiu, bet kamuolys atsitrenkė į virpstą.

Vilniečiai į priekį išsiveržė 30-ą minutę, kai buvo surengta žaibiška ataka. Komandos kapitonas Andžejus Romeiko tiksliai perdavė kamuolį Ronaldui Solominui, šis praskriejęs dešiniuoju kraštu baudos aikštelėje surado M.Grigalevičių – 1:0.

Prieš pat pertrauką „Lietava“ galėjo išlyginti rezultatą. Patyręs, 34-erių metų puolėjas Nerijus Vasiliauskas iššoko vienas prieš vilniečių vartininką, bet Valdas Jakimavičius, pademonstravęs įstabią reakciją, smūgį sugebėjo atremti.

Galutiniu rungtynių persilaužimo tašku tapo antrasis M.Grigalevičiaus įvartis. Puolėjas jis įmušė 53-ą minutę, kai baudos aikštelėje apgaulingais judesiais efektingai išguldė kelis varžovus – 2:0.

62-ą minutę R.Solominas atsidūrė akis į akį su svečių vartininku Andžejumi Likša, bet šįsyk jis išgelbėjo jonaviečių savo vartus.

73-oji minutė.M.Grigalevičiaus ataką varžovų gynėjas jau gulėdamas ant žolės nutraukė ranka, o T.Ražanauskas nuo 11 metrų žymos smūgiavo nepriekaištingai – 3:0.

Mačui baigiantis vilniečiai dar ne kartą galėjo padidinti rezultatą. REO laimėjo ketvirtas iš eilės rungtynes, o komandos įmuštų ir praleistų įvarčių santykis per šiuos mačus yra išties įspūdingas – 16:1.

Trenerio Stasio Baranausko vadovaujami Vilniaus komandos futbolininkai „Nevėžį“ aplenkė vienu tašku. Ateinantį sekmadienį, rugsėjo 11-ąją pirmaujančių klubų laukia tarpusavio akistata Kėdainiuose.

Na, o Kauno „Atletas“ išsaugojo trečiąją lentelės poziciją. Kauniečiai išsivežė svarbų tašką iš Trakų, kur su vietos komanda sužaidė 2:2.

20 turo statistika

Vilniaus REO – Jonavos „Lietava“ 3:0 (1:0)

Įvarčiai: M.Grigalevičius (30 ir 53 min.), T.Ražanauskas (73 min. iš 11 m baudinio).

Kuršėnų „Venta“ – Kėdainių „Nevėžis“ 2:1 (0:1)

Įvarčiai: Donatas Kavolis (69 min.), A.Bagočius (81 min); N.Kestenis (40 min.).

Kretingos „Minija“ – Kėdainių „Lifosa“ 1:2 (0:2)

Įvarčiai: A.Tolis (90 min.); A.Šteinas (33 min.), M.Juknevičius (43 min.).

Trakų „Trakai“ – Kauno „Atletas“ 2:2 (1:2)

Įvarčiai: A.Mininkovas (35 min.), J.Januševskis (66 min.); E.Ruškys (9 min.), E.Grigaitis (45+1 min. iš 11 m baudinio).

Čempionato lentelė

1. REO (Vilniaus FK)          18                  12                  2                    4                    41:12             38

2. „Nevėžis“                        18                  12                  1                    5                    44:14             37

3. „Atletas“                          17                  8                    4                    5                    28:26             28

4. „Trakai“                          18                  7                    5                    6                    33:29             26

5. „Lietava“                         18                  6                    7                    5                    35:20             25

6. „Lifosa“                           18                  5                    6                    7                    36:48             21

7. „Venta“                           18                  6                    2                    10                  27:45             20

8. „Šilutė“                            17                  5                    2                    10                  15:33             17

9. „Minija“                           18                  3                    3                    12                  16:48             12

Rezultatyviausi žaidėjai: Aivaras Lyberis („Nevėžis“) – 17 įvarčių, Laurynas Stonkus („Lietava“) – 15, Andžejus Romeiko (REO) - 14, Andrius Starta („Trakai“) – 12, Mindaugas Jakštas („Lifosa“), Arūnas Šteinas („Lifosa“)  - po 9, Tomas Kavolis („Venta“), Mindaugas Grigalevičius (REO), Lukas Baranauskas („Atletas“) – po 7.