13
Rungtynių akimirkos (nuotr. SCANPIX)

Jonas Valančiūnas surinko monstrišką dvigubą dublį ir įsirašė savo pavardę į „Raptors“ istoriją, tačiau Toronto ekipa jau pirmosiose Rytų konferencijos pusfinalio serijos rungtynėse prarado namų aikštės pranašumą.

13

Lietuvio klubas seriją iki keturių pergalių pradėjo nesėkme po pratęsimo 112:113 (33:19, 27:38, 27:25, 18:23, 7:8) prieš Klivlando „Cavaliers“.

J.Valančiūnas išgirdo trenerio norą dominuoti ir per 34 minutes pelnė 21 tašką (7/18 dvit., 0/1 trit., 7/9 baud.) ir atkovojo 21 kamuolį.

Lietuvis tapo pirmuoju „Raptors“ žaidėju, kuriam atkrintamosiose pavyko pelnyti bent 20 taškų ir atkovoti 20 kamuolių.

Apskritai, NBA atkrintamosiose paskutinis tokį rezultatą fiksavo Dwightas Howardas, padaręs tą dar 2008 metais.

Tačiau pats lietuvis turbūt šį mačą norės pamiršti kuo greičiau, nes lemiamomis sekundėmis prametė iš po krepšio taisydamas netaiklų ekipos draugo bandymą, o šis metimas galėjo lemti „Raptors“ pergalę.

Apskritai, Toronto ekipa per paskutines keturias ketvirto kėlinio minutes prametė 11 metimų ir net keturi jų skriejo pro šalį per paskutines dešimt sekundžių.

Rezultatą (105:105) likus žaisti 30 sekundžių išlygino LeBronas Jamesas, pataikęs dvitaškį.

Jis ir kėlė daugiausiai nemalonumų namie žaidusiai „Raptors“ – puolėjas surinko trigubą dublį. LeBrono sąskaitoje 26 taškai (11/22 dvit., 1/8 trit., 1/6 baud.), 11 atkovotų kamuolių ir 13 rezultatyvių perdavimų.

20 taškų pridėjo J.R.Smithas (5/6 trit.), 19 Kyle’as Korveris (5/12 trit.), 16 Jeffas Greenas, 14 Tristanas Thompsonas (12 atk. kam.).

Apmaudžiausia tai, kad „Cavs“ per pagrindinį rungtynių laiką nė karto nepirmavo ir tapo vos antrąją komanda per paskutinius dvidešimt metų, kuri iškovojo pergalę atkrintamosiose, išsiverždama į priekį tik per pratęsimą.

„Raptors“ komandai DeMaras DeRozanas pelnė 22 taškus, Kyle’as Lowry pridėjo 18 ir 10 rezultatyvių perdavimų.