Rekordinės dalyvių skaičiumi šaudymo į skriejančius taikinius pasaulio taurės etapo ir Lietuvos didžiojo prizo varžybos pagal FITASC „Compak Sporting“ taisykles savaitgalį tapo ir ypatingos intrigos scena. Vilnietis Virgilijus Grybė aplenkė Europos čempioną ir kitus tarptautinius meistrus, tačiau pasaulio taurės etapo finale po papildomos šūvių serijos pripažino svečio iš Norvegijos pergalę.

„Sunku apsakyti varžybų atmosferą, ji tiesiog buvo nuostabi. Kaip ir finalas. Tikrai buvo įsimintinos varžybos. Džiaugiuosi juose dalyvavęs. Džiaugiuosi, kad Lietuvoje rengiamos varžybos kelia vis didesnį populiarumą užsienyje ir pritraukia gabaus jaunimo“, – sakė V. Grybė, vadovaujantis „VG Shooting Academy“ šaudymo akademijai ir pagrindinis varžybų organizatorius.

Lietuvos sporto centro šaudykloje Vilniuje susirinko 150 šaulių iš 12 pasaulio valstybių. Tai – Lietuvos didžiojo prizo varžybų rekordas. Didžiausia intriga tapo atviros kategorijos varžybos. Jose po 200 šūvių po 195 taškus surinko du šauliai - V, Grybė ir norvegas Nicolai Wagneris. Papildomą 25 šūvių seriją vienu tašku 23:22 laimėjo norvegas. Trečiąją vietą užėmė suomis Oliveris Lindhas – 194 taškai.

V. Grybė aplenkė tokius žinomus šaulius, kaip Europos ir Azijos čempionas kiprietis Lefkios Miltiadous, estų šaudymo į skriejančius taikinius meistras Emilis Juhtas, Lenkijos šaudymo legenda ir Europos čempionas Remigiuszas Wlodarczykas. V, Grybė taip pat laimėjo Lietuvos didžiojo prizo ir senjorų kategorijos varžybas.

Varžybų dalyvius šaudykla pasitiko gerokai atsinaujinusi – buvo pastatyti pasaulinės kokybės taikinių leidimo bokštai, nuo sudėtingų oro sąlygų saugančios poilsinės. Tai koregavo ir taikinių skrydžių trajektorijas. Varžybas organizavo Lietuvos sportingo federacija ir Stendinio šaudymo centras. Varžybų metu šauliai turėjo įveikti  200 įvairaus sudėtingumo taikinių, skriejančių skirtingu greičiu ir trajektorijomis, išbandymą.

Iš Lietuvos šaulių į galutinį atviros kategorijos dešimtuką dar pateko Tomas Momkus, numušęs 187 taikinius.

Moterų įskaitą laimėjo vos po ligos atsigavusi latvė Agnese Caune (181 taškas). Jaunimo kategoriją laimėjo suomis Oliveris Ojansuu (189). Meistrų (vyriausiųjų) kategorijos nugalėtoju tapo Rūtenis Paukštė (156), veteranų – Vydūnas Mekšrūnas (162).

„Compak Sporting“ rungtyje šaudoma į skriejančius taikinius tam pritaikytose aikštelėse, kai vienoje linijoje  3–5 metrų atstumu išsidėstę penkios šaudymo vietos, apie kurias sustatytos 6 taikinių mėtymo mašinėlės.

Šaudymas į skriejančius taikinius, dar vadinamas šaudymu į molinius balandžius, susideda iš įvairių rungčių, kai į specialiais aparatais paleistus taikinius, pagamintus iš trapios ekologiškos medžiagos, yra šaudoma lygiavamzdžiu šautuvu, užtaisytu smulkiais šratais.  Šis sportas yra labai demokratiškas, šaulių amžiaus diapazonas labai platus – nuo 12 metų vaikų iki meistrų, kurie yra perkopę 75 metus.