0

NBA lyga nėra stipriausia pasaulyje? Tai bent iš dalies įrodė Eurolygos čempionė „Regal Barcelona“, kuri draugiškose rungtynėse 92:88 (21:24, 24:20, 23:26, 24:18) palaužė stipriausią Amerikos komandą Los Andželo „Lakers“.

Daugiausiai pagal NBA taisykles vykusiame mače, kuriame teisėjavo du arbitrai būtent iš šios lygos ir tik vienas iš Eurolygos, neatpažįstamas buvo „Lakers“ lyderis K. Bryantas. Jis savo taškus rinko tik nuo baudų metimų linijos, o iš žaidimo pataikė vos du metimus iš 15-os. Dar prasčiau pasirodė Ricky Rubio (0/5 metimų, 4 klaidos).

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui po Juano Carloso Navarro tolimo metimo „Regal Barcelona“ klubas įgijo minimalų pranašumą (75:74) ir persvaros Ispanijos vicečempionai iš savo rankų nebeišleido.

Likus žaisti dvi minutes po Frano Vazquezo dvitaškio katalonų pranašumas šoktelėjo iki septynių taškų (86:79) ir, nors Pau Gasolio, Dereko Fisherio bei Lamaro Odomo pastangomis „Lakers“ ekipa buvo gerokai sumažinusi deficitą (84:86), lemiamomis akimirkomis „Regal Barcelona“ krepšininkai tiksliai realizavo baudų metimus ir pasinaudojo istorine galimybe.

Nugalėtojams 26 taškus surinko P. Mickaelas (13 atk. kam.), 25 – J. C. Navarro, 12 – Terrence'as Morrisas, 10 – F. Vazquezas.

„Lakers“ gretose pasižymėjo: P. Gasolis 25 taškai (10 atk. kam.), Kobe Bryantas 15 (2/15 metimų iš žaidimo), L. Odomas (18 atk. kam.) ir D. Fisheris – po 12, Ronas Artestas 10.

Priminsime, kad šio sezono Eurolygoje vienoje grupėje su „Regal Barcelona“ žais ir LKL čempionai Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai.