Penktadienį Alytuje startavo Lietuvos žiemos plaukimo pirmenybės.

Tai pirmos FINA (tarptautinė vandens sporto federacija) patvirtintos varžybos, kuriose jau galima vykdyti 2020 m. Tokijo vasaros olimpinių žaidynių normatyvus.

Šia proga pirmasis iš lietuvių pasinaudojo Danas Rapšys.

Pajėgiausias mūsų šalies plaukikas 400 m laisvuoju stiliumi finale distanciją įveikė per 3 min. 48.03 sek. bei daugiau nei penkiomis sekundėmis viršijo olimpinį „B“ normatyvą (3:53.58).

Vis tik, D. Rapšiui šiek tiek pritrūko iki „A“ normatyvo (3:46.78), kuris be jokių papildomų sąlygų garantuoja dalyvavimą Olimpiadoje.

Minėtas laikas praktiškai prilygsta sportininkui priklausančiam šios rungties Lietuvos rekordui – 3 min. 46.73 sek.

Kiti su lietuviu varžęsi plaukikai 400 m laisvuoju stiliumi rungtyje liko labai toli.

Sidabro medalį iškovojo Tomas Navikonis (4:13.10), o bronzą – Gedvydas Masiulis (4:15.00).