Singapūre penktadienį tęsėsi trečiasis pasaulio plaukimo taurės etapas olimpiniame (50 m ilgio) baseine.

Vyrų 200 m kompleksinio plaukimo finale staigmeną pateikė lietuvis Danas Rapšys. Retai šią rungtį plaukiantis lietuvis distanciją įveikė per 1 min. 59.14 sek., iškovojo sidabro medalį, pagerino Lietuvos rekordą ir įvykdė olimpinį „A“ normatyvą!

D.Rapšys finalą pradėjo geriausiai ir po 50 m peteliške buvo pirmas (25.04 sek.). Po plaukimo nugara į pirmą vietą pakilo australas Mitchellas Larkinas. Tuomet lietuvio laukė neparankiausias etapas – plaukimas krūtine. Po jo D.Rapšys nukrito į 4-ą vietą, bet paskutinius 50 m laisvuoju stiliumi įveikė labai greitai ir sugebėjo pakilti iki 2-os pozicijos.

D.Rapšys pagerino net 8 metus gyvavusį Lietuvos rekordą (1:59.43), kuris priklausė Vytautui Janušaičiui, o savo karjeros rekordą viršijo net 2.80 sek. Lietuvis taip pat įvykdė olimpinį „A“ normatyvą (1:59.67). D.Rapšys Tokijo olimpiadoje galės plaukti 200 m ir 400 m laisvuoju stiliumi bei 200 m kompleksiniu būdu. Beveik neabejojama, kad D.Rapšys plauks ir kombinuotoje estafetėje 4x100 m. Auksą iškovojo M.Larkinas (1:57.43). Bronza atiteko jo tautiečiui Thomui Fraseriui-Holmesui (1:59.88), o plaukimo peteliške olimpinis čempionas Josephas Schoolingas (2:00.23) iš Singapūro liko 4-as. Kitam lietuviui Andriui Šidlauskui finalas susiklostė prastai. Jis buvo toli nuo savo geriausio rezultato ir užėmė 7-ą vietą (2:04.20).

Ryte atrankoje D.Rapšys buvo 3-ias (2:04.89), o A.Šidlauskas – 7-as (2:05.58). Geriausiai pasirodė vietinė žvaigždė Josephas Schoolingas (2:03.38). Singapūro sportininkas yra 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinis čempionas 100 m plaukime peteliške. Tiesa, 200 m kompleksiniame plaukime jis gali pasigirti Pietryčių Azijos žaidynių čempiono titulu.

Antras atrankoje buvo australas Thomasas Fraseris-Holmesas (2:04.51), kuris šiemet tapo pasaulio čempionu kartu su Australijos vyrų rinktine estafetėje 4x200 m laisvuoju stiliumi. Sportas.lt primena, kad ketvirtadienį D.Rapšys iškovojo auksą 400 m plaukime laisvuoju stiliumi, o A.Šidlauskas laimėjo bronzą 100 m plaukime krūtine.