Lietuvos paralimpinės rinktinės šaulė Raimeda Bučinskytė iškovojo Roterdame vykstančio Europos para čempionato sidabro medalį. Rezultatas šiaulietei lėmė vietą 2024 m. Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse. R. Bučinskytė – pirma sportininkė, iškovojusi Lietuvai kelialapį į paralimpinį Paryžių.

Mūsų šalies atstovė šaudymo iš 10 metrų pneumatiniu pistoletu rungties finale surinko 227.6 taško. Už R. Bučinskytę finale taikliau šaudė tik turkė Aysegul Pehlivanlar, kuri surinko keturiais taškais daugiau.

Turkijos sportininkė bilietą į paralimpinį Paryžių buvo užsitikrinusi dar anksčiau, todėl vienintelis šios rungties dalyvėms skirtas paralimpinis kelialapis į kitų metų žaidynes atiteko Lietuvos sportininkei.

Trečioje vietoje liko Azerbaidžano šaulė Aybaniz Babajeva (210.4 tšk.), kuri ilgai pirmavo finale, tačiau lemiamu metu užleido lyderės poziciją varžovėms ir Roterdame tenkinosi bronzos medaliu.

„Jaučiuosi lyg sapne ir nenoriu pabusti. Atrodo, lyg sapnuočiau. Finale visos varžovės buvo tituluotos – pasaulio ir paralimpinių žaidynių prizininkės. Man pavyko, bet aš dar negaliu patikėti, kad tai – realybė.

Dar prieš varžybas aš sakiau, kad man laimėjimas būtų patekti į finalą. Patekusi į finalą galvojau, kad būtų gerai, jeigu pakilčiau aukštyn. Negalvojau apie medalius “, – iškart po finalo įspūdžiais dalijosi Lietuvos paralimpinės rinktinės sportininkė R. Bučinskytė, kuri atrankoje užėmė aštuntą vietą.

Sportininkė iš Šiaulių tapo pirmąja Lietuvos šaule, iškovojusia Lietuvai kelialapį į paralimpines žaidynes.

Antra vieta Europoje – reikšmingiausias R. Bučinskytės pasiekimas per septynerius metus trunkančią karjerą paralimpiniame sporte. 2022 m. R. Bučinskytė Europos čempionate iškovojo penktą vietą ir sidabro medalį pasaulio „Grand Prix“ serijos varžybose bei buvo pripažinta geriausia metų paralimpinio sporto atstove prestižinuose Lietuvos sporto apdovanojimuose.