Dešimtmetį skaičiuojantis Utenos „Juventus“ klubas trečiadienį atvertė naują savo istorijos puslapį. Uteniškiai Vilniuje rezultatu 79:73 (19:15, 16:21, 22:19, 22:18) įveikė Vilniaus „Sakalų“ klubą ir, nors ir kontrolinėse rungtynėse, pirmą kartą istorijoje iškovojo pergalę prieš Lietuvos krepšinio lygos (LKL) klubą.

Rungtynes tolimu metimu pradėjo „Sakalų“ komandos veteranas Rolandas Matulis, tačiau Arūnas Vasiliauskas čia pat analogišku metimu rezultatą išlygino –3:3. Nors aikštės šeimininkai dar kurį laiką išliko priekyje, sužaidus keturias minutes Audrius Mineikis dvitaškiu su varžovo pražanga pirmą kartą išvedė į priekį uteniškius – 13:11. Kėlinio pabaigoje „Juventus“ klubas dar truputį padidino persvarą ir po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 19:15.

Antrojo kėlinio viduryje keturis baudų metimus iš eilės pataikė Jonas Elvikis, vieną tikslų metimą nuo baudų metimo linijos pridėjo Nikolozas Vashakidzė ir „Juventus“ pranašumas pasiekė aštuonis taškus – 29:21. Visgi Jano Jurgo ir Gintaro Leonavičiaus pastangomis „Sakalai“ perėmė iniciatyvą, panaikino visą Utenos klubo persvarą ir įpusėjus susitikimui „Juventus“ jau turėjo vieno taško deficitą – 35:36.

Trečiąjį ketvirtį „Sakalai“ pradėjo spurtu 14:6 ir įgijo rekordinę persvarą (50:41), tačiau J. Elvikis pelnė du taškus su pražanga, Mohamedas Seckas pridėjo tolimą metimą, Šarūnas Vėlius ir Gintautas Matulis pataikė dvitaškius ir uteniškiai, laimėję atkarpą 10:1, atstatė pusiausvyrą – 51:51. Nors R. Matulis dar vienu tolimu metimu vėl buvo grąžinęs persvarą „Sakalams“ (54:51), ketvirčio pabaigą šiek tiek geriau sužaidė uteniškiai, kurie po trisdešimties žaidimo minučių turėjo dviejų taškų persvarą – 57:55.

Lemiamo ketvirčio metu „Juventus“ klubas visą laiką išliko priekyje, tačiau aikštės šeimininkai neleido uteniškiams atitrūkti. Po G. Leonavičiaus tolimo metimo likus žaisti dvi minutes „Juventus“ pranašumas buvo minimalus (67:66), tačiau Tomas Gaidamavičius atsakė dvitaškiu su bauda (70:66), G. Matulis pridėjo du taškus (72:66), o vilniečių pastangos pakreipti įvykius sau naudinga linkme susitikimo pabaigoje buvo bevaisės. „Juventus“ iškovojo pergalę rezultatu 79:73.

Nugalėtojams 20 taškų surinko Jonas Elvikis, 15 – Paulius Morkeliūnas, po 9 – Šarūnas Vėlius ir Arūnas Vasiliauskas, 7 – Audrius Mineikis, 6 – Gintautas Matulis, po 5 – Tomas Gaidamavičius ir Mohamedas Seckas, 2 – Žilvinas Kuklierius, 1 – Nikolozas Vashakidzė.

Rezultatyviausiai vilniečių ekipoje žaidė po 15 taškų pelnę J. Jurgo ir R. Matulis. G. Leonavičius įmetė 14 taškų, O. Varanauskas – 9, Paulius Joneliūnas – 8, V. Sirvydis ir Tadas Padegimas po 5, Deimantas Baziukas – 2, R. Skaisgirys, Ugnius Luneckas ir Martynas Kairavičius taškų nepelnė, o Martynas Ruokis aikštėje nepasirodė.

Kitas draugiškas rungtynes Vilniaus „Sakalams“ žais šeštadienį (09.26) Panevėžyje su vietos „Techaso“ komanda.