0
TV3

Londono olimpinių žaidynių čempionė lietuvė Rūta Meilutytė pasaulio plaukimo taurės varžybų etape trumpajame (25 m) baseine Švedijos sostinėje Stokholme iškovojo antrąją pergalę. 15-metė Lietuvos plaukikė sekmadienį laimėjo 50 m plaukimo krūtine rungtį.

R. Meilutytė finale trečiuoju taku nuotolį įveikė per 29,96 sek. ir 0,62 sek. pagerino nuo 2011 metų spalio 23 dienos sau pačiai priklausiusį Lietuvos rekordą.

Antra finišavo 24 metų švedė Dženi Johanson (Jennie Johansson, 30,24 sek.), o trečia – daugkartinė pasaulio čempionė ir planetos rekordininkė 25 metų amerikietė Džesika Hardi (Jessica Hardy, 30,48 sek.).

Atrankos varžybose Rūta tarp 32 plaukikių buvo trečia (31,01 sek.).

100 m kompleksinio plaukimo rungtyje taip pat sekmadienį R. Meilutytė pelnė bronzos medalį. Pirmuoju taku plaukusi lietuvė distanciją įveikė per 1 min. 0,65 sek. ir 1,54 sek. pagerino nuo 2011 metų spalio 23 dienos sau pačiai priklausiusį Lietuvos rekordą.

Pusę distancijos R. Meilutytė įveikė ketvirta.

Nugalėjo 23-ejų vengrė Katinka Hošsu (Katinka Hosszu) – 59,71 sek. Sidabras atiteko 20-metei Vokietijos atstovei Terezai Michalak (Theresa Michalak, 1.00,04). Dukart olimpinė ir pasaulio čempionė 28 metų vokietė Brita Štefen (Britta Steffen) liko ketvirta (1.00,69).

Atrankos varžybose, kuriose dalyvavo 27 plaukikės, R. Meilutytė buvo septinta (1.02,41).

Didžiojoje Britanijoje gyvenanti lietuvė buvo iškovojusi teisę dalyvauti ir 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungties finale, tačiau šio starto atsisakė.

Savo pirmosiose oficialiose varžybose šį sezoną dalyvavusi R. Meilutytė šeštadienį laimėjo 100 m plaukimo krūtine rungtį, o 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungties finale finišavo penkta. Varžybose Švedijoje Rūta iš viso pagerino keturis Lietuvos rekordus.