REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

R. Karbauskis traukiasi iš Valstiečių liaudininkų sąjungos

Kazimieros Prunskienės ir jos pavaduotojo Ramūno Karbauskio konfliktas šeštadienį baigėsi pastarojo pasitraukimu iš partijos.
Nepasiekęs, kad partijos suvažiavime būtų balsuojama dėl pasitikėjimo juo kaip partijos pirmininkės pavaduotoju, R. Karbauskis pareiškė pasitraukiąs iš pavaduotojų, taip pat ir iš partijos apskritai, rašo DELFI.
„Nieko, niekur nedingsiu, aš turiu darbo. Aš esu ūkininkas. Manau, kad partija neprapuls dėl to ir rezultatai tikriausiai dėl to nepablogės. Tiesiog niekas nereikš kitos nuomonės, tokios, kokią aš reikšdavau. (...) Nenoriu skaldyti partijos. Aš padariau savo sprendimą" - sakė R. Karbauskis

Valstiečius liaudininkus jau kurį laiką draskė partijos pirmininkės Kazimiros Prunskienės ir jos pavaduotojo Ramūno Karbauskio nesutarimai. Pastarasis sąjungos suvažiavime žadėjo kelti klausimą dėl pasitikėjimo juo ir taip išspręsti įsisenėjusį konfliktą.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu šeštadienį vykusiame partijos suvažiavime Valstiečių liaudininkų sąjungos pirmininkė Kazimira Prunskienė pareiškė, kad "jungtuvės" su pilietininkais nebeturi perspektyvų ir artimiausiu metu neįvyks.

REKLAMA

"Atvirai pareiškiu, kad tai (pilietininkų frakcijos Seime sukūrimas - BNS) tikrai nepadės tolimesniam bendradarbiavimui ir buvusiems planams formuoti koalicinį sąrašą Seimo rinkimams ar netgi jungtis, išplėtojant Valstiečių liaudininkų sąjungą pilietininkų sudėtimi", - suvažiavime sakė valstiečių liaudininkų lyderė K.Prunskienė.

"Būdami vienoj frakcijoj, mes buvom įsipareigoję dirbti kartu toliau, taip pat svarstyti galimą tolimesnį suartėjimą arba bent koalicinį sąrašą rinkimuose, pasidalinimą vienmandatėm apygardom. Jų vienpusis žingsnis į tokį nutolimą, jis mums tuos motyvus, tą svarbą sumenkina, nes mes nesam daugiau vienoj frakcijoj ir todėl neskatinam tolimesnių derybų. Mes tada į visas partijas žiūrim vienodai", - žurnalistams sakė valstiečių liaudininkų lyderė.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu Pilietinės demokratijos partijos lyderis Viktoras Muntianas sako, kad jo vadovaujami partiečiai niekad ir nebuvo aiškiai nutarę jungtis su K.Prunskienės valstiečiais liaudininkais. Pasak jo, buvo pasirašytas ketinimų protokolas, kuriame kalbama apie galimą bendradarbiavimą, tačiau ne apie partijų susijungimą.

"Buvo pasirašytas ketinimų protokolas, kuris buvo pasirašytas dėl koalicinio ėjimo į rudens sesijos rinkimus. Jokių kitų susitarimų nebuvo ir buvo tiktai kalbos", - žurnalistams sakė pilietininkų lyderis.

Šiemet pilietininkai, motyvuodami siekiu išsaugoti partinį tapatumą, kiek nutolo nuo valstiečių liaudininkų ir sukūrė atskirą frakciją Seime. Viešojoje erdvėje svarstoma, kad taip tikimasi išsaugoti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovo postą, kurią plėsdami valdančiąją koaliciją socialdemokratai pažadėjo Naujajai sąjungai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentuodamas nesutarimus partijoje R.Karbauskis teigė, kad praėjusioji taryba, pašalinusi jį iš derybų grupės, derinusios valstiečių liaudininkų ir Pilietinės demokratijos partijos susijungimo reikalus, tiesiogiai pareiškė nepasitikinti partijos pirmininkės pavaduotoju. Esą panašūs nepasitikėjimo signalai sklinda ir iš partijos pirmininkės K.Prunskienės laiškų partiečiams.

Šeštadienį prieš suvažiavimą vykusioje partijos taryboje R.Karbauskis prašė iš karto papildyti darbotvarkę ir leisti jam pasisakyti. Jis sakėsi nebenorįs būti partijos griovėju, kaip kad yra vadinamas, todėl jeigu suvažiavimas nuspręsiąs, jog nebepasitiki vienu iš Valstiečių liaudininkų sąjungos pirmininkės pavaduotojų, tuomet, pasak R.Karbauskio, jo "problema bus išspręsta".

REKLAMA

Vadų nesutarimų taryboje išspręsti nepavyko: nors dauguma jos narių prašė R.Karbauskio nekelti "savo personalinio" klausimo visame suvažiavime, tačiau šis buvo neperkalbamas.

Tuo metu K.Prunskienė nesutarimų nesureikšmino. Pasak jos, tarp suvažiavimų tarybai vadovauja pirmininkas ir taryba, o R.Karbauskis neturi palaikymo taryboje, todėl nesuskaldys partijos.

"Tarp suvažiavimų tarybai vadovauja pirmininkė ir taryba. Ir būtent sprendimai priimti bendrai. (...) Vienas narys negali visko apversti. Demokratijos nieks šitaip nesupranta, kad vienas žmogus apsprendžia prieš daugumą savo valia", - žurnalistams aiškino K.Prunskienė.

REKLAMA

Valstiečių liaudininkų lyderė taip pat atmetė R.Karbauskio kaltinimus, neva ji žygiuoja savo asmeninių ambicijų vedamu keliu ir nesirūpina partijos reikalais. "Jam taip atrodo, nes neklausau taip, kaip jam norėtųsi. Tokiu atveju visi tenkinam savo ambicijas, o vienas tenkina visos tautos valią", - atkirto K.Prunskienė.

K.Prunskienės ir R.Karbauskio nesutarimai kilo po to, kai valstiečiai liaudininkai aplink save ėmė burti kitas politines partijas, o pernai lapkritį partijos taryba pritarė susijungimui su Seimo pirmininko Viktoro Muntiano vadovaujamais "pilietininkais" ir davė mandatą pradėti derybas su Lenkų rinkimų akcija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

R.Karbauskis priešinosi "tuoktuvėms" su vadinamaisiais "muntianininkais", nes šie esą yra nepatikimi. Šiuo metu, pasak R.Karbauskio, šis klausimas jau "guli stalčiuje" ir nebėra aktualus, nes pilietininkai Seime sukūrė atskirą savo frakciją ir taip esą parodė, jog nenori bendradarbiauti.

Nors pilietininkų prisijungimo klausimas lieka "įšaldytas", tačiau nesutarimai tarp valstiečių liaudininkų pirmininkės ir pirmojo jos pavaduotojo nemažėja. R.Karbauskis buvo pateikęs partijos įstatų pataisas, kurios leistų sąjungos viduje steigti frakcijas. Šios pataisos turėjo būti svarstomos kitame suvažiavime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų