R. Grigas: „Namie privalome laimėti visas rungtynes“

Kauno „Žalgiris“ per Eurolygos antrojo etapo F grupės rungtynes namie sutriuškino Tel Avivo „Maccabi“ rezultatu 101:82 (21:26, 27:22, 31:14, 22:20) ir nutraukė net nuo 2004 metų kovo 25 dienos besitęsusią pralaimėjimų šiame etape seriją. Per pastaruosius 4 metus kauniečiai buvo pralaimėję net 15 „TOP 16“ mačų iš eilės.

Prieš rungtynes

Prieš šios dienos rungtynes kauniečių gerbėjų nuotaikos buvo itin optimistinės. Mat „Žalgiryje“ visi žaidėjai buvo pasirengę kovai, o „Maccabi“ pastaruoju metu patyrė labai rimtų nuostolių. Vos pasveikęs traumą vėl gavo Nikola Vujčičius, o prieš savaitę per rungtynes su Pirėjo „Olympiacos“ iš rikiuotės iki sezono galo iškrito ir galingai sudėtas Marcusas Fizeris. Izraelio čempionams tai labai rimti nuostoliai.

„Maccabi“ šį sezoną jau lankėsi Lietuvoje. Per pirmojo etapo varžybas Izraelio ekipa mūsų šalyje pralaimėjo „Lietuvos rytui“ 74:92 (ir 82:87 namie). Tačiau dabar „Maccabi“ yra kita komanda. Ir svarbiausias skirtumas yra ne M. Fizerio iškritimas. Svarbiausia yra tai, kad prie Tel Avivo komandos vairo stovi ne ką tik iškeptas treneris Odedas Kattashas, o patyręs Zvi Sherfas.

Jo vedami „Maccabi“ krepšininkai prieš savaitę išvykoje tvirtai (75:67) nugalėjo „Olympiacos“. Tuo tarpu kauniečiai Madride turėjo pripažinti „Real“ pranašumą rezultatu 85:88.

Papildomos intrigos šios dienos mačui suteikė tai, kad tai buvo pirmoji šių komandų akistata po dramatiškai pasibaigusių 2004 metų rungtynių. Visa Lietuva iki šiol puikiai prisimena netaiklius Giedriaus Gusto baudos metimus, fantastišką Derricko Sharpo tritaškį paskutinę mačo sekundę, pratęsimą ir praleistą idealią galimybę patekti į finalo ketverto varžybas.

„Žalgirio“ vyriausiasis treneris Rimantas Grigas: „Jie neteko N. Vujčičiaus ir M. Fizerio, tačiau vistiek yra sunkiai nugalima komanda. Mes turime savo tikslus ir norime laimėti šias rungtynes, kad ir kas būtų nutikę praeityje. Gal žiniasklaida sureikšmina faktą, kad susitinkame pirmą kartą nuo tų istorinių rungtynių Tel Avive, bet mes apie tai negalvojame. Turime savo tikslą ir tai yra pergalė.“

Jonas Mačiulis: „Po M. Fizerio traumos „Maccabi“ tikriausiai labiau remsis mažais žaidėjais, tačiau mums vistiek reikės dengti juos visus. Paliktas laisvas bet kuris gali sužaisti geriausias karjeros rungtynes. Kalbėjome apie 2004 metus, bet dabar mums tai nerūpi. Pamiršome ir pralaimėjimą Madride. Esame gerai pasirengę rungtynėms ir pasiruošę laimėti.“

„Maccabi“ vyriausiasis treneris Z. Sherfas: „Kauno komanda yra labai gera, tačiau mes kovosime dėl pergalės iš visų jėgų. „Žalgiris“ puikiai pataiko tritaškius, žaidėjai atakuoja iš toli negalvodami, jei tik turi progą. Tačiau jie nori patekti į finalo ketvertą lygiai taip pat, kaip ir maždaug 10 kitų komandų. Mes turime pamiršti savo traumuotus žaidėjus ir kalbėti apie tuos vaiknus, kurie yra pasirengę žaisti.“

Rungtynės

Rungtynės prasidėjo apylygiai, į kiekvieną „Žalgirio“ ataką svečiai atsakydavo tuo pačiu ir rezultatas buvo lygus (7:7). Agresyviai po krepšiu žaidęs urugvajietis Estebanas Batista nesunkiai rinko taškus, o po Terrence'o Morriso tritaškio „Maccabi“ pranašumas padidėjo iki 6 taškų (17:11). Bet kauniečiai po minutės pertraukėlės spurtavo 9:2 ir susigrąžino persvarą (20:19). Vis dėlto kėlinuko pabaigą geriau žaidė svečiai, kurie pelnė 5 taškus iš eilės ir pirmavo 26:21.

Antrojo kėlinuko pradžioje ir toliau sėkmingai žaidė „Maccabi“ krepšininkai, kurie po spurto 7:2 pirmąsyk įgijo dviženklį pranašumą (33:23). Izraeliečių persvara buvo padidėjusi ir iki 12 taškų, bet į aikštelę sugrįžus J. Mačiuliui kauniečių žaidimas pagyvėjo. Puolėjas pelnė du taškus su pražanga, o vėliau privertė varžovus suklysti ir „Žalgirio“ deficitas pastebimai mažėjo. Likus žaisti mažiau nei minutę tritaškį pagaliau pataikė Marcusas Brownas, kuris išlygino rezultatą. Lygus rezultatas išliko ir po dviejų kėlinukų - 48:48.

Trečiąjį kėlinuką įspūdingai pradėjo J. Mačiulis, kuris pataikė du tritaškius, o po to atkovojęs kamuolį puolime įmetė dvitaškį ir „Žalgiris“ išsiveržė į priekį 56:48. Krepšys atsirišo ir kitiems šeimininkų krepšininkams, o skirtumas tarp komandų augo. Efektingai po krepšiu prasiveržė Dainius Šalenga, o po Mamadou N‘Diaye dėjimo paskutinę kėlinuko sekundę iš savo vietų pakilo sirgaliai - 79:62.

Situacija nesikeitė ir per paskutinį kėlinį. Po M. Browno tritaškio „Žalgirio“ persvara padidėjo iki 20 taškų (82:62), o netrukus ekipas jau skyrė 29 taškai - 93:64. Vis dėlto susitikimo pabaigoje kauniečiai atsipalaidavo, bet didžiulio pranašumo neiššvaistė ir šventė pirmąją pergalę. Mačo pabaigą apkartino J. Mačiuliui už smūgį varžovui skirta diskvalifikacinė pražanga. Dėl jos puolėjas gali būti priverstas praleisti kurias nors rungtynes, tačiau tikriausiai tai nebus mačas po savaitės su „Olympiacos“.

Po rungtynių

Z. Sherfas:

Sveikinimai "Žalgiriui" iškovojus pelnytą pergalę. Sužaidėme intensyvias ir atletiškas rungtynes.
Didžiausias mūsų trūkumas buvo po krepšiu. Praradome pagrindinius vidurio puolėjus M. Fizerį ir N. Vujčičių, todėl kovoti dėl kamuolių buvo labai sudėtinga. Neturėjome jėgos po krepšiu.
Nuvyksime namo, išanalizuosime klaidas ir bandysime iš jų pasimokyti. Nepasiduodame ir nekeliame rankų aukštyn, kovosime toliau ir stengsimės nugalėti "Real".
Ar nesate nustebęs E. Batistos žaidimu? Nesu nustebęs. Estebanas dažnai įsijungdavo į žaidimą kaip trečiasis aukštaūgis, o šįkart jis nebuvo pasiruošęs žaisti visų 40 minučių.
Ar pralaimėjote ne per dideliu skirtumu? 19 taškų yra didelis skirtumas, bet tai yra faktas.
R. Grigas:

Sužaidėme svarbias rungtynes, kurias laimėjus atsirado galimybė kautis dėl vietos ketvirtfinalyje. Pralaimėjus namie, šansai būtų sumažėję. Vadinasi, visas rungtynes namie privalome laimėti.
Pirma rungtynių dalis nebuvo sėkminga, bet per antrą rungtyniavome kur kas geriau. Geriau puolėme, gynėmės ir kovojome dėl kamuolių.
Labai džiaugiuosi dėl to, kad galėjome panaudoti visus 12 žaidėjų.
Ar esate patenkintas rezultatu? Kai komanda laimi 2 taškais visi būna patenkinti, o kai 19 taškų skirtumu, klausia kodėl ne 30? Visi čia profesoriai, visi viską žino. Neįmetėme keleto metimų, neįdėjome kelis sykius į krepšį, gal šiek tiek atsipalaidavome, bet nėra taip blogai. Suprantu, kad norisi dar geriau.
Kaip vertinate J. Mačiulio poelgį? Nestebėjau tuo metu atskiro žaidėjo. Tuo metu stebėjau greitą puolimą. Kaip sakė Jonas, pradžioje jį timptelėjo, o po to jis atsakė. Išėjo taip, kaip išėjo.
Ar Eurelijus sunkiai traumuotas? Parodys ateitis, kol kas žinome tiek, kad jam skauda koją.
Kas lėmė permainas po didžiosios pertraukos? Pirmoje rungtynių pusėje jie labai gerai pataikė. Kai kurie E. Batistos metimai buvo iš pasakų pasaulio, kokį metimą pataikė Davidas Bluthenthalis... Varžovai pataikė iš sunkių padėčių, o mes klydome. Po pertraukos padarėme išvadas, susitvarkėme gynybą ir tie fantastiniai metimai nebepasiekė tikslo.
Ar tai geriausios šio sezono rungtynės? Nepasakyčiau, kad geriausios mūsų ir blogiausios "Maccabi". Buvo etapų, kai žaidėme gerai, buvo – kai prasčiau. Ir Madride neblogai žaidėme. Šį sezoną dar laukia daug rungtynių, todėl nenorėčiau manyti, kad šios buvo geriausios.
Ar negalėtų varžovų treneris pykti dėl to, kad pirmaudamas 19 taškų paprašėte minutės pertraukėlės likus 3 sekundėms? O jeigu būtume pataikę ir laimėję rungtynes 21 ar 22 taškais? Sentimentus palikime nuošaly. Vyksta kova dėl patekimo į kitą etapą. Per draugiškas rungtynes taip elgtis būtų negražu, aš tą suprantu, bet dabar kiekvienas metimas yra svarbus.
Ar planas buvo paskutinį metimą patikėti Artūrui Milakniui? Ne, krepšį turėjo atakuoti Marko Popovičius, tačiau A. Milaknis yra ne prastesnis metikas negu bet kuris kitas žaidėjas. Jam reikėtų susitvarkyti psichologiją ir įgyti daugiau patirties. Siejame su juo ateities planus.
Kaip vertinate Mamadou žaidimą? Jis žaidžia neblogai, duok Dieve, kad ir toliau taip žaistų. Esu patenkintas jo žaidimu.

Trečiadienio rungtynių rezultatai

Ketvirtadienio rungtynės
F grupė

Žalgiris - Maccabi 101:82
Real - Olympiacos 80:70 (Olympiacos: po traumos sugrįžęs Renaldas Seibutis žaidė 6 min., per jas prametė tritaškį, atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį bei atliko 1 rezultatyvų perdavimą)