44
Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Rytas“  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Kauno „Žalgiriui“ iki Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempiono titulo trūksta dviejų pergalių. Ketvirtadienio vakarą Kazio Maksvyčio auklėtiniai pirmose LKL finalo serijos iki 3 pergalių rungtynėse 108:93 (26:21, 20:25, 34:25, 28:22) įveikė Vilniaus „Rytą“.

44

Po dviejų kėlinių rezultatas buvo absoliučiai lygus (46:46), o trečiojo ketvirčio pradžioje vilniečiai startavo atkarpa 6:0.

Vis tik nuo tada „Žalgiris“ įjungė aukštesnę pavarą – geriau kovojo dėl kamuolių, iš toli pataikė Lukas Lekavičius, Edgaras Ulanovas ir „Žalgiris“ po 3 kėlinių jau pirmavo 80:71.

Ketvirtajame kėlinyje kauniečiai rungtynių kontrolės iš savo rankų nepaleido ir šventė pergalę.

Antrosios LKL finalo serijos rungtynės jau šeštadienį vyks Vilniaus „Jeep“ arenoje.

„Žalgiris“: Arnas Butkevičius 21 (10 išpr. praž.), Tomas Dimša 14, Lukas Lekavičius, Edgaras Ulanovas (7 rez. perd.) ir Tyleris Cavanaugh – po 12, Rolandas Šmitas 11 (6 atk. kam.), Ignas Brazdeikis 10 (5 atk. kam.).

„Rytas“: Marcusas Fosteris 21, Evaldas Kairys 15, Elvaras Fridrikssonas (8 rez. perd.) ir Gytis Masiulis – po 11, Gytis Radzevičius (5 atk. kam.) ir Justinas Gorhamas – po 10.

Mačas prasidėjo rezultatyviai ir gana lygiai (17:16), tiesa, po truputį „Žalgiris“ krovėsi pranašumą, o į tai reagavo Giedrius Žibėnas. Po pirmo ketvirčio kauniečiai pirmavo neženkliai (26:21), tiesa, labiau atitrūkti „Rytas“ neleido. Justinas Gorhamas stabdė varžovų pastangas bėgti (43:44), o Marcusas Fosteris galiausiai lygino rezultatą – 46:46. Taip ir baigėsi pirmoji mačo dalis.

Evaldas Kairys ir Gytis Radzevičius atidarė trečiąjį kėlinį taikliais metimais (52:46), tad „Rytas“ gerokai gerino padėtį. Vis tik „Žalgiris“ kaip mat sureagavo ir siekė perlaužti rungtynes savo naudai. Kurį laiką M.Fosteris savo individualiomis pastangomis išlaikė abi ekipas greta viena kitos, kol šeimininkai Luko Lekavičiaus dėka neatitrūko labiau – 86:77.

Kauniečiai kontrolę savo rankose laikė vis tvirčiau (94:77), o laikas seko. Lukas Uleckas ir M.Fosteris bandė įžiebti viltį „Rytui“ (83:96), bet pastangos ėjo perniek. Puolimu grįstose rungtynėse „Žalgiris“ jau peržengė 100 taškų ribą ir užtikrintai judėjo pergalės link.

A.Butkevičius žaidė rezultatyviausią ir efektyviausią sezono mačą „Betsafe-LKL“ – 21 taškas, 4 atkovoti kamuoliai, 10 provokuotų pražangų ir 32 naudingumo balai jo sąskaitoje.