REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siekdamas dalyvauti rinkimuose, buvęs Darbo partijos lyderis Viktoras Uspskichas siekia gauti neliečiamybę, kad galėtų išvengti baudžiamojo persekiojimo ir baudžiamojo proceso, kad galėtų laisvai atvykti į Lietuvą.

REKLAMA
REKLAMA

Tai Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui ketvirtadienį nagrinėjusiam Darbo partijos ir jos buvusio lyderio V.Uspaskicho skundus dėl atimtos neliečiamybės pareiškė Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas.

REKLAMA

''Svarbi vertybė - nusikaltimais įtariamų asmenų persekiojimas'', - teigė prokuroras, pridūręs, kad eskpolitkas siekia piktnaudžiauti suteiktomis teisėmis.

Atsakovu šioje byloje yra patraukta Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), o trečiuoju asmeniu - Generalinė prokuratūra.

Skunduose teismui teigiama, kad VRK sprendimas panaikinti neliečiamybę V.Uspaskichui yra neteisėtas, pažeidžia partijos interesus, partija V.Uspaskicho jau negali pakeisti jokiu kitu kandidatu, nes pildyti ir keisti sąrašą, partija, esą pagal galiojančių įstatymus, galėjo tik iki tam tikro laiko.

REKLAMA
REKLAMA

Prokuratūra savo atsiliepime prašo skundus atmesti. Sako, kad juose netinkamai aiškinamos teisės normos, primena apie prokuratūros atliekamą tyrimą ir V.Uspaskicho statusą ir jo pareikštą prašymą dėl prieglobsčio Rusijoje.

Sprendimą šioje byloje teismas skelbs pirmadienį.

''Kandidatu V.Uspaskichas buvo įtrauktas, kai jau buvo pripažintas įtariamuoju, paskelbta jo paieška. Darbo partija turėjo galimybę įvertinti, kokią įtaką jai gali padaryti šio asmens įtraukimas'', - teigia atsiliepime Generalinė prokuratūra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

VRK taip pat prašo atmesti skundus.

Darbo partijai atstovauja jos pirmininkas Kęstutis Daukšys ir advokatė Simona Augėnaitė. V.Uspaskichui - advokatas Vytautas Bučius.

Advokatė S.Augėnaitė teigė, kad VRK iš vis negalėjo svarstyti skundo, o juo labiau jį tenkinti. Ji aiškino teisės normas dėl asmens patraukimo baudžiamojon atsakomybėn.

''Tai imunitetas ne tam, kad dalyvauti rinkimuose, o tam, kad išvengti atsakomybės? Yra vertybės - rinkti, dalyvauti rinkimuose, yra visuomenės interesas, kad pažeidę įstatymus atsakytų'', - klausė atstovės vienas kolegijos teisėjų.

REKLAMA

''Mes negalim tvirtinti, kad pažeidė įstatymą. Taip sako prokuratūra'', - gynėsi advokatė.

V.Bučius aiškino, kad prokuratūra padarė spaudimą komisijai.

''Yra noras atriboti jį (V.Uspaskichą-BNS) nuo rinkėjų, kad nedalyvautų rinkimuose'', - tikino V.Bučius.

Pasak advokato, jo ginamasis tik turėjo pažymėjimą, kad kandidatas į prieglobsčio prašytojus, išvyko į Rusiją žuvus broliui.

''Tačiau vėlesnis spaudimas, net iš žiniasklaidos, jam gresia pavojus, jo veiksmams neadekvatūs suvaržymai'', - aiškino ekspolitiko gynėjas.

REKLAMA

Generalinei prokuratūrai atstovauja Darbo partijos bylą dėl galimai neskaidrios finansinės veiklos tiriantis Generalinės prokuratūros prokuroras S.Verseckas. Išklausęs gynėjų pasisakymų, jis sakė, kad V.Uspaskichas į pareigūnų akiratį pateko ne todėl, kad yra kandidatas į rinkimu, o dėl Baudžiamajame kodekse numatytų veikų.

VRK savo atstovų į teismą neatsiuntė.

Kėdainių apygardos rinkimų komisijai registravus V.Uspaskichą kandidatu į rinkimus, VRK prokurorų prašymu sausio 25 dieną panaikino į savivaldą kandidatuojančio ekspolitiko neliečiamybę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą, kandidatas rinkimuose įgyja teisinį imunitetą, kurį panaikinti Generalinės prokuratūros prašymu gali VRK.

Generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis ir galimai neskaidrios finansinės Darbo partijos veiklos bylą tiriantis prokuroras S.Verseckas kandidato neliečiamybę prašė panaikinti argumentuodami teismo sprendimais, kuriais V.Uspaskichui paskirta kardomoji priemonė - suėmimas.

Prokurorų VRK pateiktoje medžiagoje pranešama, jog vykstančio ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenis "leidžia teigti, kad įtariamasis, (...) siekdamas Darbo partijos naudai išvengti mokesčių, drauge su partijos iždininke Marina Liutkevičiene įrašė į DP finansinės ataskaitą žinomai neteisingus duomenis apie DP pajamas, turtą ir jo naudojimą".

REKLAMA

Prokurorų pateiktais duomenimis, Darbo partija nuslėpė apie 8 mln. litų pajamų, nedeklaravo apie 7 mln. litų išlaidų.

Prokurorų rašte teigiama, jog DP 2005 metų pajamos buvo apie 10 mln. litų, išlaidos - apie 9 mln. litų, tuo tarpu finansinėje deklaracijoje įrašyta tik beveik 2 mln. litų pajamų bei virš 1,5 mln. litų išlaidų.

Kėdainių verslininką 47 metų V.Uspaskichą, anksčiau dėl skandalų netekusį ūkio ministro ir Seimo nario postų, Lietuvos teisėsauga įtaria apgaulingų duomenų apie jo vadovautos partijos pajamas ir jų naudojimą pateikimu Valstybinei mokesčių inspekcijai ir VRK.

REKLAMA

Pernai rugpjūčio 25 dieną Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas V.Uspaskichui skyrė kardomąjį suėmimą. Jis Rusijoje yra pasiprašęs prieglobsčio. Sprendimas dėl prieglobsčio kol kas nepriimtas.

Savivaldybių tarybų rinkimai vyks vasario 25 dieną, agitacinė kampanija jau vyksta.

Rinkimuose dalyvaus maždaug 14 tūkstančių kandidatų, kuriuos iškėlė 24 partijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų