0

Per žingsnį nuo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionų titulo atsidūrė Kauno "Žalgirio" klubas. Iliaso Zouroso auklėtiniai išvykoje 83:71 (20:14, 24:19, 20:20, 19:18) ant menčių paguldė Vilniaus "Lietuvos rytą".

Serijoje iki 4 pergalių kauniečiai pirmauja 3:1.

Pirmojo kėlinio pradžioje kurį laiką dar pirmavo „Lietuvos rytas“, tačiau žalgiriečiai sužaidus 2 minutes įmetė 5 taškus be atsako ir persvėrė rezultatą savo naudai – 9:5. Kauniečiai sėkmingai pirmavo ir toliau. Laimėta atkarpa 5:0 leido susikrauti jau 9 taškų pranašumą - 18:9. Visgi ketvirčio pabaigoje nervingai žaidęs „Žalgiris“ prisirinko daug pražangų, o tiksliai baudas realizavę vilniečiai priartėjo – 14:20.

Sėkmingai kėlinį pradėjęs „Žalgiris“ pirmą kartą padidino persvarą iki dviženklės atžymos – 27:17. Visgi bereikalingų emocijų užvaldytas D.Collinsas kėlinio viduryje gavo nesportine ir asmenine pražangas, o tuo pasinaudojęs K.Bajramovičius vienos atakos metu pelnė 6 taškus ir „Lietuvos rytas“ beveik sunaikino deficitą – 26:29. Kauniečiai privertė varžovus klysti ir patys pelnė 4 taškus greitomis atakomis bei vėl atitrūko – 35:28. Įspūdingu tritaškiu beveik iš vidurio aikštės pirmąją rungtynių dalį užbaigė M.Kalnietis ir skirtumas pasiekė jau 11 taškų – 44:33.

Antrąją mačo dalį „Žalgiris“ pradėjo geriau ir turėjo jau 13 taškų persvarą (48:35), bet S.Jasaitis pataikė du tritaškius iš eilės ir „Lietuvos rytas“ priartėjo – 41:48. Visgi žalgiriečiai daugiau sumažinti pranašumo varžovams neleido. Likus žaisti porą minučių šeimininkai atsilikinėjo 53:60 ir turėjo šansų dar labiau sumažinti deficitą, tačiau S.Babrausko metimas buvo netaiklus. Svečiai, savo ruožtu, kėlinį užbaigė 4 taškais ir prieš lemiamą atkarpą turėjo 11 taškų pranašumą – 64:53.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo kurioziškai. Penktąją pražangą gavo M.Kuzminskas, tačiau „Žalgiris“ nespėjo padaryti keitimo. Tiesa, penkiese prieš keturis likę vilniečiai tuo nepasinaudojo. Visgi „Lietuvos rytas“ sėkmingiau pradėjo ketvirtąjį kėlinuką - 64:57. Jau per 3 pirmąsias kėlinio minutes 5 komandines pražangas užsidirbęs „Žalgiris“ turėjo nemalonumų - 66:61. Likus kiek daugiau nei 5 minutėms po A.Rašičiaus tritaškio skirtumas ištirpo iki dviejų - 68:66. Padėtį kiek stabilizavo B.Marjanovičiaus dėjimas bei veiksmai gynyboje ir sudėtingas P.Jankūno metimas - 72:66. Netrukus skirtumas pasiekė dviženklę ribą - 76:66. Likus žaisti 2 minutes „Lietuvos ryto“ padėtis buvo komplikuota - 78:69. Lemiamą vinį į šeimininkų karstą smeigė D.Collinsas - 81:71. Žalgiriečiai šventė pergalę - 83:71.

„Žalgiris“: DeJuanas Collinsas 15 (6 atk. kam.), Marcusas Brownas 14, Paulius Jankūnas 11 (6 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas ir Mantas Kalnietis po 9.

„Lietuvos rytas“: Simas Jasaitis 17 (5/6 trit.), Kenanas Bajramovičius 16 (8 atk. kam., 5/8 dvit.), Aleksandras Rašičius 9 (6 rez. perd.), Milko Bjelica ir Martynas Gecevičius po 8.