REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kas penktas britas sunkiai užmiega, todėl miego ekspertas Maksas Kirstenas ragina žmones išbandyti daniškąjį miego metodą ir eiti miegoti, kai aplinka atvėsta.

Kas penktas britas sunkiai užmiega, todėl miego ekspertas Maksas Kirstenas ragina žmones išbandyti daniškąjį miego metodą ir eiti miegoti, kai aplinka atvėsta.

REKLAMA

Nieko nėra blogiau, kaip naktį vartytis lovoje bandant užmigti, ypač kai stengiatės kokybiškai išsimiegoti prieš įtemptą darbo dieną. Nerimą keliantys tyrimai parodė, kad maždaug vienas iš penkių britų neišmiega rekomenduojamų septynių-devynių valandų, o vienas iš trijų kenčia nuo nemigos.

Šis varginantis sutrikimas pasireiškia tuo, kad žmonėms sunku užmigti arba miegoti pakankamai ilgai, kad kitą dieną jaustųsi žvalūs. Nacionalinis sveikatos institutas įspėja, kad dėl ilgalaikio miego trūkumo gali kilti hipertenzijos, diabeto, nutukimo, depresijos, širdies priepuolio ir insulto rizika.

Tačiau jei jums sunku užmigti naktį, miego ekspertas Maksas Kirstenas paragino išbandyti danišką miego metodą, rašo mirror.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Atskleidė, kaip greičiau užmigti

Pagal šį metodą, dar vadinamą „hygge“, miegamajame išlaikant vėsą ir naudojant šiltą patalynę sukuriama komfortiška miego aplinka. „Hygge“ idėja yra mėgavimasis vėsaus kambario ir šiltos lovos kontrastu, kuris pagerina bendrą miegą, – sakė M. Kirstenas iš „PandaLondon“. – Šiek tiek vėsesnė kambario temperatūra, maždaug 15-20 °C, daugeliui žmonių padeda geriau miegoti.“

REKLAMA

Britai pastaruoju metu pradeda taikyti skandinavišką stilių, kai kūdikiai miega vėsesnėje patalpoje, nes manoma, kad vėsuma jiems yra naudinga. Pagal šią naują tendenciją žmonės savo vaikų miegamuosiuose palaiko vėsesnį orą atidarydami langus arba įjungdami oro kondicionierių.

Įprasta, kad atsidūrus šaltame ore mus užlieja mieguistumo banga – tą galima paaiškinti keliomis fiziologinėmis reakcijomis.

„Susidūrus su vėsiu oru, organizme prasideda termoreguliacija, t. y. procesas, kurio metu perskirstoma kraujo tėkmė, kad būtų palaikoma pagrindinė temperatūra, – aiškino M. Kirstenas. – Periferinės ir galūnių kraujagyslės susiaurėja, kad būtų išsaugota šiluma, o tai savo ruožtu sumažina bendrą energijos lygį.“

REKLAMA
REKLAMA

Be to, vėsus oras ir sumažėjęs natūralios šviesos poveikis gali paveikti paros ritmą, paskatinti melatonino, hormono, reguliuojančio miego ir budrumo ciklus, išsiskyrimą.

„Be to, vėsesnėmis sąlygomis organizmas gali išeikvoti daugiau energijos šilumai sukurti ir palaikyti, todėl nuovargis didėja“, – pridūrė jis. Vėsi aplinka miegamajame teigiamai įtakoja miegą dėl kelių priežasčių.

Pasak M. Kirsteno, priežastys yra šios:

Temperatūros reguliavimas

Kūno temperatūra natūraliai sumažėja, nes tai yra cirkadinio ritmo dalis, palengvinanti miegą. „Vėsesnė kambario temperatūra gali palaikyti šį natūralų temperatūros kritimą, signalizuodama organizmui, kad atėjo laikas ilsėtis“, – aiškimo M. Kirstenas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Geresnė miego aplinka

Kai kurie žmonės mano, kad vėsaus miegamojo ir šiltos patalynės kontrastas yra pagrindinis veiksnys, padedantis sukurti jaukią ir patrauklią miego aplinką. „Tai atitinka danišką „hygge“ koncepciją, kurioje pabrėžiama, kad reikia sukurti šiltą ir jaukią atmosferą“, – pridūrė jis.

Melatonino išsiskyrimas

Pasivaikščiojimas lauke sutemus gali paskatinti melatonino gamybą. Natūralus aplinkos šviesos sumažėjimas šaltesniais mėnesiais gali padėti organizmui užmigti ir miegoti. Gryname ore paprastai būna daugiau deguonies, o tai skatina geresnę kraujotaką ir audinių, įskaitant smegenis, aprūpinimą deguonimi – visa tai teigiamai veikia miego kokybę.

Pasak M. Kirsteno, optimalios miego aplinkos sukūrimas – tai tinkamos temperatūros, patalynės ir kitų veiksnių, padedančių užtikrinti asmeninį komfortą ir atsipalaidavimą, pusiausvyros paieška.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų