Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė sekmadienį pasveikino irkluotojus Mindaugą Griškonį ir Donatą Vištartaitę, Italijoje vykstančiame Europos irklavimo čempionate iškovojusius aukso medalius.

„Jūsų dėka Lietuvos vardas dar kartą buvo įrašytas į auksinę irklavimo sporto istoriją. Du aukso medaliai, kuriuos iškovojote irkluodami už mūsų šalį, dar kartą įrodo, kad Lietuvoje auga auksinė sportininkų karta. Už jus džiaugiasi ir jumis didžiuojasi visa Lietuva“, - teigiama Prezidentūros išplatintame šalies vadovės sveikinime čempionams.

Kaip jau skelbėme, Lietuvos irkluotojas M. Griškonis apgynė Europos čempiono titulą. 26-erių metų lietuvis sekmadienį triumfavo Varezėje (Italija) surengto Senojo žemyno irklavimo čempionato vyrų vienviečių valčių varžybose.

M. Griškonis finale 2000 m distanciją įveikė per 6 min. 57,56 sek.

Lietuvos irkluotoja D. Vištartaitė pirmą kartą iškovojo Europos čempionės titulą. Iš Šilalės kilusi 23-ejų metų lietuvė sekmadienį Varezėje surengto Senojo žemyno irklavimo čempionato moterų vienviečių valčių varžybų finale 2000 m distanciją įveikė per 7 min. 36,26 sek. Lietuvos irkluotoja išsiveržė į priekį jau pačioje distancijos pradžioje ir nebeužleido lyderės pozicijos iki pat finišo.