REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neretai atsitinka taip, jog žlugus kompanijoms, jų prekiniai ženklai nenustoja gyvuoti ir toliau. „Cnn.com“ pasakoja apie tokius prekinius ženklus, kurie neišnyko net po to, kai jų „tėvai“ – prekinį ženklą naudojusios verslo kompanijos – bankrutuodavo ir būdavo likviduojamos.

REKLAMA
REKLAMA

Turbūt naujausiu tokiu atveju galėtume laikyti kompanijos „Kodak“ istoriją. Jos žlugimas lemtų tūkstančių darbo vietų praradimą ir sukeltų begalę problemų Rochesteriui – miesteliui, kuriame įsikūrusi centrinė „Kodak“ būstinė. Bankroto bylą nagrinėjančiame teisme „Kodak“ kreditoriai ir teisėjas turės nuspręsti, ar kompanija bus reorganizuota, ar visiškai likviduota.

REKLAMA

Kad ir kaip benutiktų, „Kodak“ prekinis ženklas vienokiomis ar kitokiomis formomis ir toliau gyvuos. Vien todėl, jog tai vienas geriausiai atpažįstamų prekės ženklų visame pasaulyje. „Cnn.com“ pateikia dar septynias istorijas apie prekinius ženklus, kurių gyvavimo nenutraukė juos naudojusių kompanijų žlugimas:

„Borders“

Borders (nuotr. london-insider.co.uk) (nuotr. Balsas.lt)Borders (nuotr. london-insider.co.uk)

Kuomet prasidėjo elektroninių knygų amžius, sunkumai ištiko vieną iš stambiausių knygas platinusių kompanijų „Borders Group“. 1971 metais įkurtas „Borders“ tinklas bankrutavo 2011 vasarį, o iki gruodžio mėnesio kompanija buvo galutinai likviduota.

REKLAMA
REKLAMA

Kompanijos intelektinė nuosavybė, kartu su prekiniais ženklais „Borders“, „Waldenbooks“ ir „Brentano“, buvo parduota konkuruojančiai kompanijai „Barnes & Noble“. Rugsėjį įvykusio sandorio vertė buvo 15,8 milijonai dolerių. Šiuo metu „Barnes & Noble“ priklauso ir „Borders“ internetinis puslapis. Visgi, atsižvelgiant į tai, jog „Amazon“ įtaka ir toliau didėja, gana abejotina, jog „Borders“ prekiniam ženklui pavyks ilgai išsilaikyti.

„Linens 'n Things“

Linens 'n Things (nuotr. dynamicpatents.com) (nuotr. Balsas.lt)Linens 'n Things (nuotr. dynamicpatents.com)

 

„Linens 'n Things“ paskelbė apie savo bankrotą tuomet, kai kompanija įklimpo į milžiniškas skolas ir prarado kreditingumą. „Linens 'n Things“ bankrutavo 2008 metų gegužę, o tų metų pabaigoje kompanija buvo galutinai likviduota.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2009 metais kompanijos prekinis ženklas vos už vieną milijoną dolerių buvo parduotas „Hilco Consumer Capital“ ir „Gordon Brothers“ kompanijoms. Nuo to laiko „Linens 'n Things“ prekinis ženklas ir toliau sėkmingai gyvuoja. Taip yra daugiausia dėl sėkmingos „lnt.com“ veiklos – šiame internetiniame puslapyje dar ir dabar galima nusipirkti „Linens 'n Things“ gamintą produkciją.

„Bombay Company“

Bombay Company (nuotr. Organizatorių)Bombay Company (nuotr. Organizatorių)

„Bombay Company“ iš pradžių buvo gana smulki pašto siuntų kompanija, bet kiek vėliau jos veikla smarkiai išsiplėtė ir iki 2007 metų „Bombay Company“ turėjo jau apie 400 savo filialų Kanadoje ir JAV. Visgi 2007 metai kompanijai buvo lemtingi – „Bombay Company“ buvo paskelbtas bankrotas, o kiek vėliau teismo sprendimu kompanija buvo likviduota. Netrukus „Gordon Brothers“ ir „Hilco“ perpirko kompanijos prekinį ženklą, už jį sumokėdamos 1,25 milijonus dolerių.

REKLAMA

Bet šiandien kompanijos „Crate & Barrel“ savininkai „Otto Group“ ketina iš naujo atgaivinti „Bombay Company“ veiklą. 2011 metų sausį ši vokiečių kompanija iš „Hilco“ ir „Gordon Brothers“ perpirko „Bombay“ prekinį ženklą.

„Circuit City“

Circuit City (nuotr. SCANPIX)Circuit City (nuotr. SCANPIX)

„Circuit City“ kompanija, įkurta dar 1949 metais, vienu metu buvo antra pagal dydį televizorių ir elektronikos prekių platintoja visoje JAV. Bet 2008 metais kompanijai buvo paskelbtas bankrotas. Nesugebėdama rasti tinkamo perpirkėjo ar finansuotojo, „Circuit City“ buvo likviduota, o paskutiniosios šio tinklo parduotuvės užsidarė 2009 metų pradžioje.

REKLAMA

2009 metais „Circuit City“ prekinį ženklą už 14 milijonų dolerių įsigijo elektronikos prekių gamintoja „Systemax“. Visgi panašu, kad „Circuit City“ prekinio ženklo įsigijimas „Systemax“ didelės naudos neatnešė. Anot „Systemax“ atstovų, reali „Circuit City“ prekinio ženklo vertė pasirodė besanti mažesnė, nei buvo tikėtasi.

„London Fog“

„London fog“ reklama (nuotr. Organizatorių)„London fog“ reklama (nuotr. Organizatorių)

Aprangos gamintoja „London Fog“ sėkmingai gyvavo daugiau nei aštuonis dešimtmečius. Iki tol, kol kompanijai buvo iškeltos net dvi bankroto bylos (1999 ir 2006 metais). Antrosios bankroto bylos metu „London Fog Group“ kreditoriai nusprendė likviduoti kompaniją, nes niekaip nebesugebėjo pritraukti naujų investitorių dėmesio. Tuomet „London Fog“ prekinį ženklą už 37,5 milijonus dolerių įsigijo kompanija „Iconix Brand Group“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiandien „London Fog“ prekinis ženklas yra ir vėl gyvybingas. Kompanijos vardą dažnai galima išvysti televizijos seriale „Mad Men“, „London Fog“ vardu pavadintų drabužių gamyba yra licencijuota tokiems aprangos gamintojams kaip „Burberry“ ir „Coach“, o šio prekinio ženklo produkcija yra prekiaujama „Nordstroms“, „Macy's“ ir „Kohls“ parduotuvėse.

„Polaroid“

„Polaroid“ fotoaparatas (nuotr. Gamintojo)„Polaroid“ fotoaparatas (nuotr. Gamintojo)

Kompanija „Polaroid“ buvo įkurta 1937 metais. „Polaroid“ labiausiai išgarsėjo savo išskirtiniais fotoaparatais, kuriais nuotraukas buvo galima išspausdinti iškart po to, kai buvo padaromas fotokadras. Visgi kompanijos reikalai pradėjo prastėti, prasidėjus skaitmeninių fotoaparatų erai. Nesugebėdama rinkai pristatyti konkurencingo skaitmeninio fotoaparato modelio, kompanija susidūrė su finansiniais sunkumais ir subankrutavo. Pirmą kartą tai nutiko 2001 metais, o antrąjį kartą – 2008 metais. Antrasis kartas buvo lemtingas ir „Polaroid“ kompanija galiausiai buvo likviduota.

REKLAMA

Bet „Polaroid“ prekinis ženklas išliko ir toliau – jį 2009 metais įsigijo „Gordon Brothers“ ir „Hilco“. Prekinio ženklo perpirkimas šioms kompanijoms kainavo 87,6 milijonus dolerių. Dabar, naudojant „Polaroid“ prekinį ženklą, yra licencijuojama fotoaparatų, spausdinimo popieriaus ir kitų elektronikos prekių gamyba.

„Sharper Image“

Sharper Image (nuotr. daveibsen.typepad.com) (nuotr. Balsas.lt)Sharper Image (nuotr. daveibsen.typepad.com)

Dar visai neseniai užėję į „Sharper Image“ kompanijos prekybos tinklus galėjote nusipirkti kokią nors įmantrią nosies plaukų skutimo mašinėlę ar madingą oro gaiviklį. Bet nuo 2008 metų to padaryti nebegalite – kompanijai „Sharper Image“ buvo paskelbtas bankrotas, tad visos prekybos tinklo parduotuvės buvo uždarytos. Buvo nuspręsta likviduoti ir pačią kompaniją, bet „Sharper Image“ prekinis ženklas išliko. Jį įsigijo kelių pirkėjų konsorciumas, tam išleidęs 49 milijonus dolerių. Buvo įsigyta ir „Sharper Image“ produkcijos licenzija, kurios tolesniu naudojimu rūpinosi naujai įkurta kompanija „SI Products“.

Šiandien „Sharper Image“ vardu pavadintų produktų nebeįsigysite tokio paties pavadinimo parduotuvėse, bet jų vis dar galite rasti kituose prekybos tinkluose: „Macy's“, „Bloomingdales“ ir „Bed Bath & Beyond“. Be to, skelbiama, kad „Sharper Image“ prekinis ženklas bus naudojamas gaminant ir garso aparatūrą. Tad ir toliau sėkmingai gyvuojantis prekinis ženklas 2011 metų pabaigoje buvo dar kartą perpirktas – šį kartą „Sharper Image“ produkcijos licenziją įsigijo kompanija „Iconix Brand Group“, už tai sumokėjusi 65,6 milijonus dolerių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų