Pratęsimo pareikalavusi drama: Jeffersonas kūrė stebuklus, bet pergalė – N. Zelandijos rankose

Fotogalerija, geriausi epizodai

Pergalę pasaulio krepšinio čempionate iškovojo Naujosios Zelandijos (1/0) krepšininkai. Jie po pratęsimo 95:87 (21:18, 25:19, 19:20, 20:28, 10:2) sugebėjo palaužti Jordaniją (0/2).

Jordanai šioje grupėje lieka paskutiniai ir dabar kovos paguodos turnyre, o zelandai dar išsaugojo šansus žengti į kitą etapą – paskutiniajame ture jie kausis prieš Graikiją. Nuo pat dvikovos pradžios priekyje buvo Naujoji Zelandija, kuri nors ir nedideliu skirtumu, tačiau visada pirmavo.

Po didžiosios pertraukos Okeanijos atstovams pavyko įgijo dviženklį pranašumą (62:52), o prasidėjus ketvirtajam ketvirčiui atotrūkis pasiekė 12 taškų – 70:58. Likus pusseptintos minutės Naujoji Zelandija pirmavo 75:64, bet tada Jordanija laimėjo atkarpą 10:0 ir sugrįžo į kovą dėl pergalės – 74:75. Maža to, galėjo Azijos atstovai ir išsiveržti į priekį, bet prametė abi baudas, o varžovai tuo metu surengė dvi sėkmingas atakas iš eilės – 81:76.

Paskutinėmis sekundėmis gelbėti Jordaniją ėmėsi Rondae Hollinsas-Jeffersonas, kuris išprovokavo pražangą mesdamas iš toli ir realizavo visas baudas – 81:83. Nors varžovai atsakė tuo pačiu, dar kartą R.Hollinsas-Jeffersonas įmetė tritaškį su pražanga bei pridėjo taiklią baudą, taip likus 10 sekundžių išlygindamas rezultatą – 85:85.

Shea Ili galėjo išplėšti pergalę, bet jo dvitaškis tikslo nepasiekė, tad komandos keliavo į pratęsimą. Per papildomas 5 minutes gerokai geriau atrodė zelandai, kurie per 4 minutes į savąjį krepšį praleido vos 2 taškus, patys įmetė 9 ir 7 taškų atsargos paskutinei minutei pakako tam, kad būtų pasiekta pergalė.