37
„Spurs“ – „Rockets“ 110:107 (nuotr. SCANPIX)

„Spurs“ laimėjo penktąsias NBA Vakarų konferencijos pusfinalio rungtynes. San Antonijo krepšininkai šiąnakt namie 110:107 po pratęsimo palaužė Hiustono „Rockets“. San Antonijo komanda serijoje pirmauja 3:2.

37

Mačas klostėsi permainingai. Jį geriau pradėjo „Spurs“, 6-ąją minutę pirmavę 20:11. Tai buvo didžiausia šeimininkų persvara per visas rungtynes. Trečiajame kėlinyje, 29-ąją minutę, tokį pat skirtumą pasiekė „Rockets“ (72:63). Ji taip pat didesnio pranašumo neturėjo.

Iki pagrindinio rungtynių laiko pabaigos likus 54 sekundėms, dvi baudas realizavo ir Hiustono krepšininkus į priekį išvedė Jamesas Hardenas (101:99). Po 20-ies sekundžių taikliu dvitaškiu atsakė Manu Ginobilli (101:101). Kėlinį baigė J. Hardeno pražanga puolant ir nesėkminga „Spurs“ ataka.

Tris pratęsimo minutes niekam nepavyko pelnyti taškų. Ledus pralaužė tritaškį „smeigęs“ Patrickas Beverley (104:101 – 51 minutė). „Spurs“ gretose iniciatyvos ėmėsi Danny Greenas, pelnęs paskutiniuosius septynis komandos taškus. Likus 17 sekundžių, tritaškį prametė „Rockets“ snaiperis Ericas Gordonas. Pačioje rungtynių pabaigoje Hiustono ekipos lyderio J. Hardeno tolimą mėginimą blokavo M. Ginobilli.

„Spurs“ krepšininkai atkovojo 18 kamuolių puldami, „Rockets“ – 10. Hiustono komanda suklydo dvigubai daugiau kartų už varžovus – 16 prieš aštuonis.

„Spurs“: Kawhi Leonardas 22 (8/21 metimų, 5/6 baudų, 15 atkovotų kamuolių), Patty Millsas 20 (7/16 met.), LaMarcusas Aldridge’as 18 (7/21 met., 14 atk. kam.), Danny Greenas 16 (5/11 met., 5 atk. kam.), Manu Ginobilli 12 (5/11 met., 7 atk. kam., 5 rezultatyvūs perdavimai), Jonathonas Simmonsas 12 (5/14 met.).

„Rockets“: Jamesas Hardenas 33 (11/24 met., 7/8 baud., 10 atk. kam., 10 rez. perd.), Patrickas Beverley 20 (6/10 met.), Ryanas Andersonas 19 (7/11 met., 7 atk. kam.), Ericas Gordonas 11 (6 atk. kam.).

„Spurs“ serijoje pirmauja 3:2. Šeštosios rungtynės vyks Hiustone.

Poros nugalėtojas Vakarų konferencijos finale susitiks su Oklando „Warriors“. Ji pusfinalio serijoje 4:0 nepaliko vilčių Jutos „Jazz“.

San Antonijo komanda Vakarų konferencijos ketvirtfinalyje 4:2 nugalėjo Memfio „Grizzlies“, o Hiustono ekipa 4:1 įrodė savo pranašumą prieš Domanto Sabonio Oklahomos „Thunder“.

„Spurs“ (61 pergalė / 21 pralaimėjimas) reguliariajame sezone Vakarų konferencijoje buvo antra, „Rockets“ (55/27) – trečia.