REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Grupė mokslininkų, kuriems vadovavo Rachel Whitmer, iš Kalifornijos „Kaiser Permamente“ tyrimų centro, nustatė, kad rūkymas padvigubina tikimybę susirgti Alzheimerio liga ir silpnaprotyste. Jų teigimu, šis žalingas įprotis vienodai neigiamai veikia tiek vyrus, tiek moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrime dalyvavo 21 123 žmonės, kuriems tuo metu buvo 50–60 metų. Maždaug trečdaliui jų po 20 metų buvo diagnozuota vienos ar kitos formos silpnaprotystė, o daliai – Alzheimerio liga. Tyrimas parodė, kad tie, kurie per dieną surūko daugiau nei du pakelius cigarečių, itin rizikuoja susirgti Alzheimerio liga ar įgyti kraujotakos sutrikimus. „Pastebėtina, kad ši rizika yra susijusi ne tik su aktyviu rūkymu“, – prideda tyrimo grupės vadovė.

REKLAMA

Ji taip pat papasakojo, kad rūkančiųjų ir nerūkančiųjų duomenų palyginimas atskleidė tendenciją, jog surūkantys du pakelius per dieną turi 114 % didesnę tikimybę susirgti silpnaprotyste ir 157 % didesnę tikimybę susirgti Alzheimerio liga. Gydytoja R. Whitmer pridūrė, kad analizuoti cigaretės mėgėjų duomenis buvo ganėtinai sudėtinga, nes aktyvūs rūkaliai dėl įvairių rūkymo sukeltų ligų dažnai suspėja numirti gana anksti.

REKLAMA
REKLAMA

Alzheimerio liga ir silpnaprotystė – tai ne vienintelės piktnaudžiavimo tabaku pasekmės. Mokslininkai teigia, kad šiandien maždaug vienas iš dešimties suaugusiųjų serga lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL), o viena šio ligos atsiradimo priežasčių – rūkymas. Šiuo metu amerikiečių gydytojų duomenimis, LOPL yra penkta pagal dažnumą mirties priežastis, tačiau, remiantis prognozėmis, tikėtina, kad apie 2020 metus ji iškops į trečią vietą šiame liūdname reitinge.

Kaip nustatė Tarptautinio vėžio tyrimų instituto darbuotojai, dažniausiai žmonės serga plaučių vėžiu, kurio pagrindinis sukėlėjas – tabakas. Be to, tarp rūkančiųjų insulto tikimybė taip pat yra dvigubai didesnė.

Na, ir pabaigoje: mokslininkai akcentuoja, kad rūkymas smarkiai padidina nuplikimo tikimybę!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų