REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau antrą kartą šiemet susitikę su Premjeru ir kitais Vyriausybės nariais Lietuvos pramonininkai pažymėjo, kad po pirmojo pokalbio yra pažangos, tačiau daugelį klausimų spręsti vėluojama. Pramonininkai ragino šalinti biurokratines kliūtis investuotojams ir pažymėjo, jog jie nori prisidėti prie Vyriausybės taupymo politikos, bei nurodė konkrečius efektyvesnio mokesčių mokėtojų lėšų naudojimo rezervus.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmadienį susitikime su Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) atstovais dalyvavo Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, finansų ministras Algis Šemeta, ūkio ministras Dainius Kreivys, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Kęstutis Glaveckas, Socialinės apsaugos ir darbo, Susisiekimo ministerijų atstovai.

REKLAMA

Tai jau antras Premjero Andriaus Kubiliaus susitikimas su LPK vadovais.

Apžvelgdamas Lietuvos ekonomikos padėtį LPK prezidentas Bronislovas Lubys pažymėjo, kad klausimuose, apie kuriuos kalbėta pirmajame susitikime, yra pažangos, bet ne tokios sparčios, kaip norėtų pramonininkai. B. Lubys nuogąstavo dėl vėluojančių pokyčių sprendžiant atsinaujinančių energijos šaltinių klausimus.

Susitikime LPK vadovai taip pat nemažai dėmesio skyrė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto problemoms, „Lietuvos geležinkelių“ pertvarkai, padėčiai statybų versle.

REKLAMA
REKLAMA

Pramonininkų konfederacijos Statybos reikalų komiteto pirmininkas Adakras Šeštakauskas teigė, kad sumažinta Valstybės investicijų programa lems papildomus nuostolius Lietuvos statybų sektoriui. „Receptų neturime, tik matome, kaip didžiosios valstybės konkrečioms ūkio sritims gaivinti skiria milijardus“, - susitikimo metu sakė A. Šeštakauskas.

Pramonininkai sveikino Vyriausybės „Verslo pavasario“ posėdyje inicijuotus Teritorijų planavimo įstatymo pakeitimus, kurių verslas „laukė jau ilgus metus“, pašalinančius formalias biurokratines kliūtis investuotojams, taip pat teigiamai įvertino Vyriausybės parengtas daugiabučių ir viešųjų pastatų renovavimo programas, nuogąstavo dėl žiniasklaidoje pasirodančios negatyvios informacijos apie galimybę gyventojams apšiltinti savo būstą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

B. Lubys minėjo, kad pramonės atstovai supranta Vyriausybės makroekonominio stabilumo užtikrinimo politiką, ką tik Seime priimtus biudžeto deficitą mažinančius valstybės biudžeto pakeitimus ir nori prisidėti prie Vyriausybės taupymo politikos, nurodydami konkrečius efektyvesnio mokesčių mokėtojų lėšų naudojimo rezervus.

LPK vadovas atkreipė dėmesį į pernelyg išpūstą Klaipėdos uosto direkcijos etatų skaičių, teigdamas, kad, palyginus su panašiais uostais Vakarų Europoje, Klaipėdos uosto administracijoje dirba kelis kartus daugiau darbuotojų.

REKLAMA

„Pagrindinio tikslo - Lietuvos ekonomikos klestėjimo - pramonininkai nori siekti kartu su Vyriausybe“, - sakė B. Lubys.

Premjeras A. Kubilius kalbėjo žingsnius, kurių Vyriausybė ėmėsi skatindama verslą ir saugodama darbo vietas. Pramoninkams buvo pristatyti ir pagal Vyriausybės programos įgyvendinimo priemones rengiami teisės aktai, reglamentuojantys elektros energijos, kuriai gaminti naudojami atsinaujinantys energijos ištekliai, dalies valstybės energetikos ūkyje didėjimą.

Vyriausybės atstovai taip pat supažindino pramonininkus su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtais Darbo kodekso pakeitimais, šiuo metu svarstomais Seime, kurie leis užtikrinti darbo santykių lankstumą. Su Pramonininkų konfederacijos atstovais susitarta, kad ir toliau bus vystoma socialinė partnerystė - steigiama Nacionalinė ekonomikos ir visuomenės reikalų taryba, kuri turėtų veikti pagal Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto modelį, nekeičiant ir Trišalės tarybos veiklos.

REKLAMA

Ūkio ministras D. Kreivys informavo susitikimo dalyvius, kad nors Vyriausybė negali tiesiogiai paremti svarbaus visai šalies ekonomikai statybų verslo, Ekonomikos skatinimo plane išskirtinis dėmesys skiriamas pastatų efektyvumo programoms, kurių įgyvendinimas padės statybų sektoriui lengviau išgyventi sunkmetį.

„Pastatų apšiltinimas pajudėjo, jau dabar viešiesiems pastatams atnaujinti yra sudaryta sutarčių už 400 milijonų litų“, - informavo ūkio ministras. Apžvelgdamas Lietuvos statybinių medžiagų pramonės padėtį D. Kreivys sakė matantis stabilizavimosi ženklų, didėjant paklausai eksporto rinkose.

Pramoninkų ir Vyriausybės narių susitikime sutarta, kad tokie pokalbiai bus rengiami reguliariai, kiekvieno susitikimo metu stengiantis įsigilinti į konkrečias pramonės ir verslo aplinkos gerinimo problemas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų