0

Į sudėtingą situaciją Europos taurės turnyre pateko Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas, savų sirgalių akivaizdoje 78:82 (21:20, 21:16, 16:25, 20:21) pralaimėjęs Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ komandai.

Pergalių skaičiumi „Lokomotiv-Kuban“ (3/2) susilygino su „Lietuvos rytu“ ir nustūmė mūsiškius žemyn dėl abiejų pralaimėtų tarpusavio dvikovų. Ar vilniečiai pateks į kitą etapą, spręsis paskutinėse šeštojo turo rungtynėse Trevize su vietos „Benetton“.

Pirmoje ketvirčio pusėje rezultatyviai prasidėjusiame susitikime geriau sekėsi „Lietuvos rytui“ - 12:8. Tiesa, du iš eilės rusų tritaškiai apvertė situaciją aukštyn kojom - 12:14. Vis dėlto šeimininkams pavyko susigrąžinti iniciatyvą - pirmąjį kėlinį Lietuvos vicečempionai laimėjo 21:20.

Antrajame kėlinyje tęsėsi kova taškas į tašką - 29:29. Kelios „Lokomotiv-Kuban“ atakos užstrigo, o „Lietuvos rytas“ kaip mat tuo pasinaudojo - po A.Rašičiaus tritaškės „bombos“ skirtumas šoktelėjo iki aštuonių - 37:29. Į pertrauką A.Džikičiaus auklėtiniai išėjo pirmaudami 42:36.

Per pertrauką Rusijos ekipa padarė tinkamas išvadas - antroje trečiojo kėlinuko pusėje „Lokomotiv-Kuban“ išsiveržė į priekį 53:51. Visgi svečių džiaugsmas truko neilgai - iš pradžių L.Robertsas smeigė „tritaškį“, o netrukus amerikietis įspūdingu dėjimu po T.Rice'o perdavimo vėl išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį - 56:54. Tačiau išlaikyti nežymaus pranašumo nepavyko - prieš lemiamą mačo dalį „Lokomotiv-Kuban“ buvo priekyje 61:58.

Likus 6,5 min. iki mačo pabaigos, po galingo J.Massey dėjimo į krepšį ir kelių prieš tai įvykusių sėkmingų „Lokomotiv-Kuban“ epizodų, svečiai nutolo 72:64. Likus mažiau nei 3 min. situacija išliko labai komplikuota - 69:76.

„Lietuvos rytas“: J.Valančiūnas 15 (9 atk. kam.), R.Seibutis 12, L.Robertsas 9 (6 atk. kam.), T.Rice'as (8 rez. perd.), M.Katelynas ir A.Jomantas po 8, A.Rašičius ir S.Babrauskas po 7, P.Samardžiskis 2.

„Lokomotiv-Kuban“: A.Traore 18, S.Bykovas 15, J.Massey 13 (10 atk. kam.), K.Riversas 12.