0

Paskutiniuoju šio sezono Eurolygos finalo ketverto dalyviu tapo Šarūno Jasikevičiaus atstovaujamas Atėnų „Panathinaikos“ klubas, kuris lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse namuose stebint 19 tūkstančių žiūrovų po neįtikėtinai dramatiškos pabaigos 86:85 (18:20, 23:12, 21:21, 24:32) palaužė Tel Avivo „Maccabi“ komandą ir laimėjo seriją rezultatu 3:2.

Vos prasidėjus trečiajam kėliniui Stratos Perperoglou dvitaškiu pirmą kartą padidino „Panathinaikos“ pranašumą iki dviženklio (43:32), tačiau Izraelio čempionai atsakė atkarpa 14:3 ir po dviejų Yogevo Ohayono tritaškių bei Richardo Hendrixo metimo iš po krepšio rezultatas tapo lygus - 46:46.

Visgi Š.Jasikevičiaus vedini Atėnų krepšininkai netruko atsitiesti, spurtavo 10:0 bei vėl susigrąžino dviženklį pranašumą - 56:46. Likus žaisti pusę minutės „Maccabi“ komandai pavyko sumažinti atsilikimą iki dviejų taškų (79:81), tačiau Keithas Langfordas prametė iš po krepšio, o Dimitris Diamantidis baudų metimais padidino Graikijos čempionų persvarą iki keturių taškų - 83:79.

Sudėti ginklų nelinkę svečiai po Davido Blu dvitaškio su pražanga sumažino atsilikimą iki minimumo (82:83), bet D.Diamantidis nuo baudų metimo linijos ir vėl pataikė abu kartus - 85:82. Po Davido Blatto paprašytos minutės pertraukėlės S.Perperoglou neleistinai sustabdė iš toli metusį Guy'ų Pninį ir pastarasis baudų metimais išlygino rezultatą - 85:85.

„Panathinaikos“ gelbėtoju tapo D.Diamantidis. Pastarasis likus žaisti 5 sekundes išprovokavo varžovo pražangą, pataikė vieną baudos metimą, o paskutinė „Maccabi“ ataka įstrigo aikštės viduryje.

18 minučių aikštelėje praleidęs Š.Jasikevičius pelnė 13 (dvitaškiai 4/5, tritaškiai 1/1, baudos 2/2) taškų, atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo, išprovokavo 2 varžovų pražangas bei 2 sykius pažeidė taisykles. Lietuvio sąskaitoje - 16 naudingumo balų.

„Panathinaikos“: D.Diamantidis 25 (baudos 15/18, 12 išprov. praž.), Š.Jasikevičius 13, S.Perperoglou 9, I.Vougioukas ir M.Batiste - po 8.

„Maccabi“: D.Blu 14, K.Langfordas 11, Y.Ohayonas ir T.Buršteinas - po 10, D.Smithas 9, R.Hendrixas ir S.Schortsanitis - po 8.

Turnyro pusfinalyje „Panathinaikos“ susitiks su Jono Kazlausko treniruojama Maskvos CSKA ekipa.