Trečiadienį Nidoje pasibaigus trečiajam jubiliejinės 40-osios Kuršių marų regatos „Hansabanko“ taurei laimėti etapui paaiškėjo, kad lyderių pozicijas išlaikė Regatos svečiai iš Estijos – jachta „Evelyn III“.

Jų pergalės atveju tai nebūtų pirmasis kartas, kai Kuršių marių regatos taurė išvežama iš Lietuvos – pernykštės Regatos taurę greičiausiai pagal perskaičiuotą laiką jachtai išsivežė estų „Mesilinde“ įgula (kap. Mart Tamm). Vis dėlto dar niekada Regatos istorijoje svečiai neužėmė ir pirmosios, ir antrosios vietos abiejose įskaitose.

Absoliučiai greičiausių jachtų įskaitoje po trečiojo etapo pirmoje vietoje liko Andres Toom vadovaujami estai „Evelyn III“ (26 val. 54 min. 52 sek.), antroje – taip pat svečiai iš Estijos „Katarina Jee“ (kap. M. Tamm) atsilikę 15 min. 27 sek. Dar 50 sek. atsiliko ir treti liko kauniečiai „Arabela-Tele2“ (kap. Raimundas Šiugždinis).

Greičiausios jachtos pagal perskaičiuotą laiką įskaitoje lyderių trejetukas visiškai toks pat. „Evelyn III“ laikas šioje įskaitoje 33 val. 7 min. 55 sek. Katarina JEE atsilieka 15 min. 11 sek., „Arabela-Tele2“ – dar 7 min. 44 sek.

Trečiasis Kuršių marių regatos etapas, kurio metu pirmosios startinės grupės jachtos kirto Lietuvos-Rusijos sieną, pasiekė Kuršių marių pietuose įsikūrusį Golovkiną ir įveikė kiek daugiau negu 44 jūrmyles (kitos dvi startinės grupės Rusijos vandenų nesiekė ir plaukė 25 jūmyles), vyko itin permainingomis sąlygomis. Startavę pučiant stipriam vėjui, žadėjusiam itin dinamiškas ir greitas varžybas, didžiąją dalį distancijos Regatos dalyviai turėjo įveikti vėjui beveik visiškai nurimus.

Jubiliejinėje Kuršių marių regatoje dar liko du etapai: ketvirtadienį ir šeštadienį.