Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ antrose Ispanijos lygos ketvirtfinalio serijos rungtynėse sekmadienio vakarą 88:86 (15:18, 26:28, 22:20, 25:20) nugalėjo Las Palmo „Gran Canaria“ ir serijoje iki dviejų pergalių triumfavo 2:0.

Dramatiškų rungtynių finiše, likus žaisti 4 sekundes, „Gran Canaria“ lyderis Dylanas Ennisas tritaškiu lygino rezultatą (86:86), bet lemiamoje atakoje šeimininkus nužudė Cory Higginso šūvis sulig kėlinio pabaigą signalizavusia sirena – 88:86.

Po mačo kalbėjęs Š. Jasikevičus džiaugėsi pergale, tačiau kartu tikino, kad sunkiai sekasi užmiršti skaudų pralaimėjimą Eurolygos pusfinalyje.

„Džiugu, kad patekome į pusfinalį tiesiausiu keliu. Turėsime šiek tiek daugiau laiko pailsėti, o šiuo metu mums tai yra naudinga. Prastai pradėjome rungtynes ir žaidėme pernelyg švelniai. Varžovai žaisdami tą patį derinį mums įmetė 18 taškų.

Po pertraukos reikėjo keisti gynybos sistemą. Pradėjome žaisti geriau, o galiausiai pergalę mums dovanojo C. Higginsas“, – sakė treneris.

„Mums vis dar sunku su tuo susigyventi ir pamiršti, o tai atsiliepia ir žaidėjams. Realu, kad Eurolyga vis dar turi įtakos žaidėjų pasirodymams, – sakė Š. Jasikevičius. – Tačiau dabar turime bandyti tai pamiršti ir visą dėmėsį skirti Ispanijos čempionato atkrintamosioms varžyboms“.

Rokas Jokubaitis prie vakarykštės pergalės per 12 minučių prisidėjo 7 taškais (1/1 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo kamuolį, išprovokavo pražangą, dusyk pažeidė taisykles ir surinko 8 naudingumo balus.