Po 22 metų pertraukos į NBA sostą vėl grįžo Bostono „Celtics“

Šiąnakt namie rungtyniavę „Celtics“ krepšininkai nusprendė baigti juokus, o tuo pačiu ir finalo seriją. Kaip tarė, taip ir padarė - nušlavė nuo žemės paviršiaus atvykėlius iš Los Andželo ir ant savo galvų užsidėjo NBA karūną.

Šeštose NBA finalo serijos rungtynėse Bostono „Celtics“ nepaliko jokių vilčių Los Andželo „Lakers“ komandai. Šeimininkai triumfavo rezultatu 131:92 (24:20, 34:15, 31:25, 42:32) ir laimėjo seriją iki keturių pergalių 4-2.

Po sąlyginai ramaus pirmojo kėlinuko (Ray’us Allenas po varžovo pražangos susižeidė veidą ir į aikštelę grįžo tik antrame ketvirtyje) „Celtics“ padidino apsukas ir ėmė sparčiai tolti nuo savo varžovų. Paskutines šešias antrojo ketvirčio minutes šeimininkai laimėjo rezultatu 26:6 ir įpusėjus rungtynėms pirmavo jau 48:25.

Pirmoje rungtynių dalyje „Lakers“ suklydo daugiau kartų nei pataikė dvitaškių (11 ir 8).

Trečiojo kėlinuko viduryje rungtynes jau galima buvo baigti – „Celtics“ pranašumas išaugo iki 31 taško, o svečiai iš Los Andželo atrodė beviltiškai – 79:48. Nepaisant milžiniško pranašumo, šeimininkai neleido sau atsipalaiduoti ir išlaikė iki ketvirčio pabaigoje.

espn.com nuotr.

Ketvirtame ketvirtyje svečiai ir toliau buvo negailestingai triuškinami – R.Allenas pataikė tris tritaškius iš eilės, Kevinas Garnettas pridėjo dvitaškį ir komandas skyrė jau 36 taškai – 106:70. „Lakers“ ir toliau klydo ir netrukus „Celtics“ pagerino finalų perimtų kamuolių rekordą (18, ankstesnis rekordas – 17). R.Allenas pakartojo finalo rungtynių pataikytų tritaškių skaičių – snaiperis pataikė septynis kartus iš devynių bandymų.

Tačiau kur kas įspūdingiau atrodo „Celtics“ įžaidėjo Rajono Rondo statistika. Per 32 minutes jis pelnė 21 tašką, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 7 ir perėmė 6 kamuolius.

Rungtynių pabaigoje „Celtics“ atsarginiai žaidėjai padidino savo komandos pranašumą iki 43 taškų – 129:86, o rungtynes laimėjo įspūdingu rezultatu 131:92.

„Celtics“ gretose pirmaisiais smuikais griežė: K. Garnettas (14 atk. kam.) ir R. Allenas (7/9 tritaškiai) – po 26, R. Rondo 21 (8 rez. perd., 7 atk. kam., 6 per. kam.), P. Pierce‘as 17 (10 rez. perd.), J. Posey 11 (3/3 tritaškiai).

„Lakers“ į priekį tempė: K. Bryantas 22 (7/22 iš žaidimo, 1 rez. perd., 4 kl.), L. Odomas 14 (10 atk. kam.), J. Farmaras 12, P. Gasolis 11 (8 atk. kam.).

Naudingiausiu NBA finalų žaidėju buvo pripažintas Paulas Pierce'as.