Ilgosios trasos rungtimi pirmadienį Čekijoje prasidėjo pasaulio jaunimo (iki 20 metų) orientavimosi sporto čempionatas, kuriame dalyvauja ir devyni Lietuvos sportininkai.

Vaikinų ilgojoje trasoje (9,9 km su 21 kontroliniu punktu) geriausiai iš lietuvių sekėsi Algirdui Bartkevičiui (78 min. 34 sek.), kuris finišavo 38-as.

Martynas Tirlikas (83:29) finiše buvo 68-as, Gediminas Morėnas (84:36) - 74-as, Paulius Vidžiūnas (85:19) -79-as, Justas Misiūnas (86:01) 84-as, o Viktoras Staišiūnas (89:14) tarp 163 finišavusių (startavo 169) dalyvių liko 100-asis.

Aukso medalio savininku šioje rungtyje tapo lenkas Piotras Parlianowiczius (69:21), aplenkęs šveicarą Florianą Schneiderį (70:37) bei rusą Andrejų Kozyrevą (71:44).

Merginų ilgojoje trasoje (7,1 km su 15 KP) 43-čia finišavo Vesta Ambrazaitė (72:17), 63-čia liko Akvilė Preikšaitė (75:11), o Milda Radzivonaitė (84:50) tarp 148 finišavusių (startavo 147) sportininkių tenkinosi 98-ąja pozicija.

Nugalėjo švedė Lisa Risby (60:42), sidabro apdovanojimas atiteko čempionės tautietei Sarai Hagström (61:29), o bronzą pelnė rusė Jekaterina Savkina (61:36).

Antradienį planetos jaunimo orientavimosi sporto pirmenybėse Čekijoje vyks vidutinės trasos kvalifikacinės varžybos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.