0

Be būrio traumuotų krepšininkų rungtyniavusi Kauno „Žalgirio“ ekipa pergale pradėjo VTB Vieningosios lygos ketvirtfinalio seriją. PIrmosiose serijos iki trijų pergalių rungtynėse Joano Plazos auklėtiniai savo aikštelėje 75:63 (24:21, 19:12, 18:15, 14:15) nugalėjo Žemutinio Naugardo „Nizhny Novgorod“ krepšininkus.

Antrasis susitikimas jau ketvirtadienį vėl bus žaidžiamas Kaune.

Aikštės šeimininkai susitikimą pradėjo keturiais Darjušo Lavrinovičiaus taškais, tačiau Rusijos klubas į tai atsakė aštuoniais taškais be atsako ir sužaidus keturias minutes svečiai turėjo keturių taškų pranašumą – 8:4. Nesulaikomai žaidusio D.Lavrinovičiaus dvitaškis su pražanga likus žaisti pustrečios minutės sumažino kauniečių atsilikimą iki minimumo (16:17), o Mindaugas Kuzminskas dėjimu iš viršaus persvėrė rezultatą „Žalgirio“ naudai – 20:19. Paskutinėmis kėlinio akimirkomis Adas Juškevičius metimu iš po krepšio dar šiek tiek padidino žalgiriečių persvarą, kuri po pirmųjų dešimties minučių siekė tris taškus – 24:21.

Antrojo kėlinio pradžioje dvitaškį su pražanga pelnė aikštelėje vos pasirodęs Tomas Dimša, penkis taškus iš eiles surinko A.Juškevičius ir žalgiriečiai dar labiau atitrūko į priekį – 32:27. Antroje ketvirčio pusėje daugiausiai D.Lavrinovičiaus pastangomis „Žalgiris“ padidino atotrūkį iki dviženklio (40:29), o svečiams per likusį laiką pavyko tik minimaliai priartėti – 43:33.

Kauniečiai dar vieną smūgį varžovams sudavė trečiojo ketvirčio viduryje, kai po spurto 7:2 bei Oliverio Lafayette'o dvitaškio padidino savo persvarą iki penkiolikos taškų – 52:37. Nors per likusį laiką situacija aikštelėje nepasikeitė, prieš paskutines dešimt minučių didesnės intrigos ir toliau nebuvo – 61:48.

Likus žaisti keturias minutes Dejonas Thompsonas buvo sumažinęs Žemutinio Naugardo ekipos atsilikimą iki vienženklio (58:67), tačiau tai buvo viskas, ką svečiai sugebėjo padaryti šiose rungtynėse. Netrukus iš toli pataikęs Rimantas Kaukėnas vėl atstatė dvylikos taškų pranašumą (70:58), o per likusį laiką intrigos Rusijos klubui atkurti jau nepavyko.

„Žalgiris“: D.Lavrinovičius 20 (dvitaškiai 5/5, baudos 10/11), R.Kaukėnas 12 (dvitaškiai 2/8, 7 rez. perd.), A.Juškevičius (dvitaškiai 3/3) ir K.Lavrinovičius (dvitaškiai 3/3) – po 9, O.Lafayette'as 7 (6 rez. perd.), R.Javtokas 6, M.Kuzminskas 4, T.Dimša ir M.Delašas – po 3, V.Lipkevičius 2.

„Nizhny Novgorod“: D.Thompsonas 15 (7 atk. kam., 5 kld.), D.Golovinas 11, A.Jakovenko 10, P.Korobkovas 9.