Trečiadienį Venecijoje buvo sužaistos paskutinės Europos taurės grupių etapo rungtynės tarp Venecijos „Umana Reyer“ (8-2) ir Vilniaus „Ryto“ (4-6) krepšininkų. Nors rungtynės jau nieko nelėmė ir „Rytas“ turėjo garantuotą kelialapį į kitą etapą, tačiau vilniečiams nepavyko grupių etapo pabaigti skambia nata ir po įtemptos dvikovos teko pripažinti Italijos klubo pranašumą 76:74.

Vilniaus „Ryto“ klubas grupių etapą baigė turėdamas 4 pergales ir 6 pralaimėjimus.

Šiose rungtynėse Vilniaus komandoje rezultatyviausiai žaidė Martynas Echodas, kurio sąskaitoje 13 taškų. Vidurio puolėjas įmetė 5 dvitaškius iš 12, taip pat atkovojo 6 kamuolius, atliko vieną rezultatyvų perdavimą ir kartą suklydo. M. Echodo pastangos aikštėje buvo įvertintos 10 naudingumo balų.

Naudingiausias „Ryto“ ekipoje buvo Deividas Sirvydis, kuris pelnęs 12 taškų, iš viso surinko 17 naudingumo balų.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo Venecijos krepšininkai, pelnydami pirmuosius taškus kėlinyje, tačiau Eimantas Bendžius į tai atsakė taikliu tritaškiu ir sužaidus kiek daugiau nei 2 minutes vilniečiai jau buvo priekyje 2:3. „Ryto“ kapitonas po to pridėjo dar vieną taiklų tolimą metimą, tačiau Italijos klubas į tai atsakė 5 taškais iš eilės ir sužaidus daugiau nei pusę kėlinio buvo priekyje 13:8. Nuo suolo pakilęs Evaldas Kairys taikliu dvitaškiu bandė gerinti situaciją, tačiau Venecijos krepšininkai vėl sumetė 4 taškus be atsako ir kėlinio pabaigoje susikrovė pakankamai pavojingą 9 taškų pranašumą – 19:10. Vis tik vilniečių kapitonas E. Bendžius nesitaikė su tokia situacija ir pataikė dar vieną tritaškį, kuris leido Italijos klubui nepabėgti per toli į priekį ir kėlinį baigti turint kontroliuojamą 8 taškų persvarą 21:13.

„Ryto“ klaidos antrojo kėlinio pradžioje Venecijos krepšininkams leido pabėgti į priekį jau 11 taškų skirtumu. E. Kairio, P. Cruzo ir D. Bičkauskio iniciatyva Vilniaus klubas atsitiesė ir kėlinio viduryje jau atsiliko tik minimaliu skirtumu 27:26. Vis tik Venecijos klubas solidžiau sužaidė antrojo kėlinio pabaigą ir tik M. Echodo taiklus dvitaškis paskutinėmis kėlinio akimirkomis leido į didžiąją pertrauką išeiti vilniečiams atsiliekant dviem taškais 38:36.

Pirmąsias kelias trečiojo kėlinio minutes abi komandos žaidė taškas į tašką ir kelis kartus rezultatas buvo lygus. Antroje kėlinio dalyje Italijos klubui pavyko išsiveržti į priekį, iki pat kėlinio pabaigos išlaikyti pakankamai saugų pranašumą ir prieš paskutinį ketvirtį pirmauti 9 taškų skirtumu – 63:54.

Paskutiniame ketvirtyje M. Echodo pastangų dėka Vilniaus klubas sugebėjo pasivyti varžovus. Į pagalba atėjus Tu Holloway ir D. Sirvydžiui, likus žaisti minutei iki rungtynių pabaigos, „Rytas“ sugebėjo ir išlyginti rungtynių rezultatą. Vis tik tada varžovų gynėjas Arielis Filloy’us pelnė dvitaškį, o E. Bendžius paskutinėje atakoje nepataikė tritaškio ir „Rytas“ pralaimėjo rungtynes 76:74.

„Rytas“ šiame susitikime pataikė 22 dvitaškius iš 50, 5 tritaškius iš 20, 15 baudų metimų iš 22, atkovojo 45 kamuolius, atliko 14 rezultatyvių perdavimų ir 14 kartų suklydo.

Šeimininkų gretose rezultatyviausias buvo Stefanas Tonutas, kuris pelnė 14 taškų.

„Rytas“: M. Echodas 13, D. Sirvydis 12, E. Bendžius 10, P. Cruzas, M. Blaževičius ir E. Kairys po 8.

Umana Reyer“: S. Tonutas 14, A. Filloy’us 13, I. Udanoh 10, A. Daye 9, F. Pellegrino 8.