0

Pirmoji sezono sensacija: „Juventus“ patiesė „Žalgirį“

Po užtikrinto žaidimo Kauno „Akropolio“ taurės turnyre Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nusvilo padus Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse. Antradienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai pralaimėjo Utenos „Juventus“ komandai 75:76 (16:20, 28:21, 15:20, 16:15).

Mačas prasidėjo ne itin rezultatyviai. Po apgaulingo judesio dvitaškį įmetė Robertas Javtokas, du taškus po puikaus prasiveržimo pridėjo Vytenis Lipkevičius, baudą realizavo Tomas Dimša (5:2). Tačiau įpusėjus ketvirčiui uteniškiai persvėrė rezultatą – 12:5. Tylą nutraukė trijų taškų vertęs metimą iš kampo įmetęs Vaidas Kariniauskas, keturis taškus surinko Darius Songaila ir deficitas aptirpo – 12:14. Aikštėje pasirodęs Edgaras Ulanovas dvitaškiu rezultatą lygino, vėliau neklydo mesdamas nuo baudų metimų linijos, tačiau du tolimus metimus pataikę „Juventus“ krepšininkai laimėjo pirmąjį kėlinį – 20:16.

Antrąjį ketvirtį sėkmingai pradėjo dviejų varžovų gynybą sėkmingai įveikęs D.Songaila, Artūras Gudaitis įkrovė iš viršaus bei privertė minutės pertraukėlės prašyti svečių ekipos strategą (20:20). Šis aukštaūgių duetas pelnė dar po du taškus, tačiau svečiai ir toliau išlaikė įgytą persvarą – 24:29. Žalgiriečiai ilgai džiūgauti varžovams neleido – tritaškį bei dvitaškį įmetė Lukas Lekavičius, po Pauliaus Jankūno perdavimo pasižymėjo R.Javtokas ir kauniečiai išsiveržė į priekį – 31:29. Po sėkmingo reido krepšio link L.Lekavičius pelnė septintąjį savo tašką, bet ketvirtąjį tolimą metimą realizavę uteniškiai susigrąžino persvarą (35:33). Tačiau tada prabilo ir „Žalgirio“ toliašaudė artilerija – du tritaškius įskraidino Artūras Milaknis, vieną pridėjo Vytenis Lipkevičius – 42:37. Kėlinio pabaigoje pirmuosius taškus pelnė oponentą pergudravęs P.Jankūnas, tačiau keturis baudų metimus iš eilės pataikę uteniškiai Lietuvos čempionams paliko trijų taškų pranašumą – 44:41.

Po didžiosios pertraukos ir toliau pastebimiausiai žaidė rezultatyviausi „Žalgirio“ žaidėjai. Užmynęs tritaškio liniją pataikė D.Songaila, o L.Lekavičiaus prasiveržimas arčiau krepšio buvo sustabdytas pražanga. Tiesa, „Juventus“ pirmosiomis minutėmis atrodė užtikrinčiau ir ne tik panaikino deficitą, bet ir išsiveržė į priekį (51:48). Tada R.Javtokas įrideno kamuolį į krepšį, iš vidutinio nuotolio sėkmingai atakavo L.Lekavičius, o dvi baudas realizavo A.Gudaitis – 55:56. V.Kariniauskas pasižymėjo slalomu per visą aikštelę, technine pražanga buvo nubausti Utenos komandos krepšininkai, tačiau ketvirčiui baigiantis jie pataikė dar vieną tritaškį bei prieš lemiamą kėlinį turėjo dviejų taškų atsargą – 59:61.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo abiejų komandų taikliais metimais. Dvitaškį įmetė A.Milaknis, tryliktąjį tašką pelnė L.Lekavičius, o A.Gudaitis buvo taiklus iš vidutinio nuotolio – 65:65. Kauniečius į priekį vėl išvedė A.Milaknis, kurį laisvą prie tritaškio krašte surado E.Ulanovas (68:65). Kiek vėliau jau pats E.Ulanovas baudomis pelnė taškus, tačiau tuomet sekė penki iš eilės svečių taškai, sugrąžinę jiems minimalų pranašumą (71:70). R.Javtoko du taiklūs baudos metimai buvo išvedę žalgiriečius į priekį, bet varžovai atsakė penkiais taškais ir pastatė šeimininkus į nepatogią padėtį – 72:76. Svarbiu metu nedrebėjo jaunojo L.Lekavičiaus ranka, kurio tolimas metimas uteniškiams paliko vieną tašką (75:76). „Žalgiris“ turėjo galimybę išsigelbėti, tačiau metimai skriejo pro šalį ir žalgiriečiams teko susitaikyti su pralaimėjimu – 75:76.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 16, A.Milaknis 12 (2 per. kam.), D.Songaila 10, A.Gudaitis 8 (2 blk.), R.Javtokas 8, V.Lipkevičius 7, E.Ulanovas 6, V.Kariniauskas 5, P.Jankūnas 2 (4 rez. perd.),T.Dimša 1, S.Vene 0.

„Juventus“: A.Šikšnius 14, R.Broadusas 14 (9 rez. perd.), S.Buterlevičius 13.