Pirmą pergalę 2007-2008 metų sezono ULEB Eurolygos krepšinio turnyro A grupės antrojo turo mače iškovojo Kauno "Žalgiris", trečiadienį namuose 82:72 (16:31, 19:11, 21:8, 26:22) įveikęs Sopoto "Prokom Trefl" klubą su dviem lietuviais, nors Lenkijos čempionas šiose rungtynėse pirmavo 18 taškų skirtumu.

17 taškų nugalėtojams pelnė Jonas Mačiulis (6 atkovoti kamuoliai), 15 - Marko Popovičius, 13 - DeJuanas Collinsas (6 sugriebti kamuoliai ir 5 rezultatyvūs perdavimai), 12 - Paulius Jankūnas (9 atkovoti kamuoliai).

7 taškus į svečių krepšį įmetė Goranas Jurakas, 6 - Mantas Kalnietis, po 4 - Marcusas Brownas ir Tanoka Beardas, 3 - Eurelijus Žukauskas (6 sugriebti kamuoliai ir 4 blokuoti varžovų metimai), 1 - Dainius Šalenga.

14 taškų į kauniečių krepšį įmetė, 3 kamuolius atkovojo ir 3 rezultatyvius perdavimus atliko Donatas Slanina. Jis per 28 su puse žaidimo minutės pataikė 2 tritaškius iš 4, 3 dvitaškius iš 4 bei 2 baudų metimus iš 4.

T. Masiulis taškų svečiams nepelnė (tritaškiai 0/1), sugriebė 4 kamuolius bei atliko rezultatyvų perdavimą (17 min.).

Sėkmingiausiai Lenkijos čempiono gretose rungtyniavo Milanas Gurovičius ir Travisas Bestas (po 20 tšk.).

Jau pačioje trečiadienio mačo pradžioje aikštelės šeimininkams teko vytis varžovus (0:7), o pirmuosius taškus "Žalgiris" pelnė po dviejų žaidimo minučių (2:7).

Įpusėjus pirmajam kėliniui komandas skyrė aštuoni taškai (7:15), o dar po dviejų minučių - ir trylika (10:23).

Po D. Slaninos tritaškių metimų kėlinio pabaigoje Lenkijos čempionai nutolo beviltiškai (13:31) ir tik paskutinę kėlinio sekundę Sopoto ekipos persvarą tritaškiu metimu šiek tiek sumažino G. Jurakas (16:31).

Antrojo kėlinio viduryje svečių persvara tebebuvo solidi (24:41), tačiau "Žalgiriui" pavyko laimėti keturių minučių žaidimo atkarpą 11:0 bei sumažinti skirtumą iki šešių (35:41) taškų.

Iki pertraukos varžovai dar realizavo vieną baudos metimą (35:42).

Trečiajame kėlinyje sužaidus pusketvirtos minutės, "Žalgiriui" pirmą kartą pavyko persverti rezultatą savo naudai (45:44), o dar po minutes - susikrauti penkių taškų (49:44) persvarą.

Iki trečiojo kėlinio pabaigos aikštelės šeimininkams pavyko išsaugoti šešių taškų (56:50) pranašumą.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje svečiai kauniečių persvarą sumažino perpus (58:55, 63:60). Likus žaisti 5 minutes komandas skyrė vos taškas (65:64), tačiau po pustrečios minutės "Žalgiris" vėl nutolo (74:68).

Dar po minutės Sopoto krepšininkai vėl grėsmingai priartėjo (74:72), tačiau daugiau taškų rungtynėse nepelnė.

Galutinį mačo rezultatą (82:72) taikliais baudų metimais užfiksavo M. Popovičius ir D. Collinsas bei dvitaškį pataikęs P. Jankūnas.

Trečiadienio ULEB Eurolygos A grupės mačo Kaune statistika:

Kauno "Žalgiris"       -      Sopoto "Prokom Trefl"      82:72

(16:31, 19:11, 21:8, 26:22)

komandų taiklumas:

2 tšk.      18/37 (48 proc.)  17/33 (51 proc.)

3 tšk.       9/27 (33)         7/24 (29)

baudos      19/27 (70)        17/22 (77)

atkovoti kamuoliai  39        28

perimti kamuoliai    3         1

klaidos              9         7

rezult. perdavimai  14         9

blokuoti metimai     6         2

Trečiąsias aštuonių komandų A grupės rungtynes Kauno "Žalgiris" lapkričio 7 dieną išvykoje žais su Sienos "Montepaschi" (Italija) komanda, kurios gretose rungtyniauja Rimantas Kaukėnas bei Kšyštofas Lavrinovičius.