Pirmą pralaimėjimą - po trijų pergalių iš eilės - ketvirtose Italijos krepšinio pirmenybių finalo rungtynėse patyrė reguliariojo sezono nugalėtojas bei čempiono titulą ginantis Rimanto Kaukėno bei Kšyštofo Lavrinovičiaus Sienos „Montepaschi“ klubas. Antradienį svečiuose Sienos komanda po ypač nesėkmingo ketvirtojo kėlinio 70:84 (17:22, 22:17, 27:29, 14:25) turėjo pripažinti Romos „Lottomatica“ krepšininkų pranašumą, tačiau pirmauja serijoje iki keturių pergalių 3:1.

Pirmąsias dvejas finalo serijos rungtynes namuose „Montepaschi“ laimėjo 85:82 bei 85:73. Pajėgesni Sienos krepšininkai buvo ir trečiajame finalo mače išvykoje 80:72.

K. Lavrinovičius antradienį į varžovų krepšį įmetė 14 taškų, po krepšiais atkovojo 3 kamuolius bei kartą prasižengė. Per 22 minutes jis pataikė 1 tritaškį iš 2, abu dvitaškius bei realizavo 7 baudų metimus iš 8.

R. Kaukėno sąskaitoje - 4 (tritaškiai 1/3, dvitaškiai 0/1, baudos 1/2) taškai, 3 po krepšiu sugriebti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas bei 4 pražangos (16 min.).

13 taškų į aikštelės šeimininkų krepšį įmetė Bootsy Thorntonas, po 9 - Terrellas McIntyre`as ir Romainas Sato.

Nugalėtojų gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Ibrahimas Jaaberas (22 tšk.), Erazemas Lorbekas (17 tšk.), Roko Leni Ukičius (12 tšk.) bei Davidas Hawkinsas (10 taškų).

Penktąsias finalo serijos rungtynes komandos ketvirtadienį žais Sienoje.

1983 metais Italijos krepšinio pirmenybes laimėjusi „Lottomatica“ finale žaidžia antrą kartą per visą klubo istoriją.

2004 ir 2007 šalies čempionams „Montepaschi“ krepšininkams tai jau trečiasis čempionato finalas.