REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Saudo Arabija mobilizavo šimtatūkstantines pajėgas 2 mln. musulmonų, dalyvaujančių kasmetinėje piligrimų kelionėje į Meką, apsaugoti.

REKLAMA
REKLAMA

Didžiulės žmonių minios nuo šeštadienio plūsta į musulmonams šventas vietas Saudo Arabijoje - ten vyksta kasmetinė piligrimų kelionė hadžas. Tikintieji keliauja į Miną ir Meką, kopia į Arafato kalną, mėto akmenis į šėtoną simbolizuojančius stulpus, aukoja gyvulius. Koranas nurodo, kad bent kartą per gyvenimą hadžas privalomas kiekvienam fiziškai ir finansiškai tai pajėgiančiam musulmonui.

REKLAMA

Nuogąstaudama, kad dėl išpuolių ar panikos milijoninėje minioje gali būti aukų, Saudo Arabijos vidaus reikalų ministerija surinko 100 tūkst. tvarkdarių, kurie garantuoja saugumą per hadžą. Sveikatos apsaugos ministerija skyrė 11 tūkst. medikų ir greitosios pagalbos darbuotojų, įsteigė 140 pirmosios pagalbos punktų ir 24 lauko ligonines, kuriose yra 4 tūkst. lovų. Saudo Arabijos valdžia taip pat pastatė 3 lygių tiltus, kad piligrimų kelyje nebesusidarytų spūstys, 2006 metais pareikalavusios 364 žmonių gyvybių, 2004 metais - 251, o 1990-aisiais - net 1426.

REKLAMA
REKLAMA

Šiemet į karalystę iš užsienio atvyko daugiau kaip 1,7 mln. maldininkų - daugiausia per visą istoriją. Hadže dalyvauja šimtai tūkstančių ir pačios Saudo Arabijos piliečių.

Sakydamas pamokslą Nameros mečetėje, pastatytoje toje vietoje, kur meldėsi pranašas Mahometas, Saudo Arabijos didysis muftijus Abdulas Azizas al Sheikhas paragino islamo pasaulį laikyti terorizmą nusikaltimu ir kovoti su „nusikalstamomis gaujomis, kurios naikina šalis ir žmones“, o apie pasaulinę finansų krizę kalbėjo, kad ji kilo dėl Dievo nustatytų taisyklių nepaisymo - palūkanų, kurias islamas draudžia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Stebime, kaip apima finansinė krizė, o kai kurios kompanijos ir bankai bankrutuoja. Tai Dievo taisyklių ignoravimo rezultatas. Musulmonai privalo laikytis Dievo taisyklių ir atitinkamai kurti savo ekonomikas“, - kalbėjo tikintiesiems muftijus.

Pagal šariato principus veikiantys bankai vengia nustatinėti paskolų palūkanas, daugelis musulmonų jas laiko lupikavimu. Vietoj to jie teikia pirmenybę bendrai nuosavybei ir pelno pasidalijimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų