REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Italijoje vyksta tikras karas su koronavirusu, tvirtina vietos medikai.  Ekspertų ir gydytojų teigimu, jau dabar trūksta ne tik laisvų palatų ligoninėse. Nebeliko nei tik chirurgų, urologų ar ortopedų, – visi medikai dabar kovoja su viena neganda, – Covid-19 „cunamiu“. 

Italijoje vyksta tikras karas su koronavirusu, tvirtina vietos medikai.  Ekspertų ir gydytojų teigimu, jau dabar trūksta ne tik laisvų palatų ligoninėse. Nebeliko nei tik chirurgų, urologų ar ortopedų, – visi medikai dabar kovoja su viena neganda, – Covid-19 „cunamiu“. 

REKLAMA

„Užgriuvo karas ir vyksta nenutrūkstamas karas dieną ir naktį. Atvejų skaičius dvigubėja, mes priimame po 15-20 žmonių, visus dėl tos pačios priežasties, – savo feisbuke rašo gydytojas Daniele Macchini. – Nebėra chirurgų, urologų, ortopedų – mes dabar tik gydytojai, kurie staiga tapo vienos komandos, susidūrusios su mums parbloškusiu cunamiu, dalimi“. 

Plačiai internete pasklidęs pagalbos šauksmas primena ankstesnius įvykius  už 8 tūkst. kilometrų nutolusiame Uhane – viruso epicentre. Pačioje dabar jau pandemija tapusios epidemijos Kinijoje pradžioje oftalmologas Li Wenliangas internetu perspėjo apie gresiančią katastrofą. Po mėnesio jis pats tapo viruso auka. 

REKLAMA
REKLAMA

Medikas prašė visų italų laikytis karantino sąlygų: „Būkite kantrūs, jūs negalite eiti į teatrus, muziejus ar sporto klubus. Pabandykite pasigailėti tų pagyvenusių žmonių, kuriuos galite sunaikinti“.

REKLAMA

Jis taip pat papasakojo apie italų medikų kasdienybę koronaviruso akivaizdoje.

„Daktarai, kurie stumdo lovas su pacientais, kurie taiko terapiją vietoje seselių. Seselės su ašaromis akyse, nes mes paprasčiausiai negalime išgelbėti visų, ir keli gyvybiniai pacientų tyrimų rodikliai vienu metu atskleidžia jau nulemtą jų likimą, – rašė savo žinutėje medikas. – Nebėra pamainų, nebėra valandų. Socialinis gyvenimas mums nebeegzistuoja. Mes nebesimatome su šeimomis, nes bijome juos užkrėsti. Kai kurie mūsų jau buvo infekuoti, nepaisant visų protokolų laikymosi“. 

REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį Italijoje buvo užfiksuota 12,4 tūkst. infekuotųjų. Dar praėjusį penktadienį jų tebuvo 4,6 tūkst. Mirtingumas šiuo metu siekia net 6,6 proc. Italijos valdžiai teko imtis drakoniškų priemonių, siekiant sustabdyti ligos plitimą – uždaryta visa šalis. Nebeveikia jokios parduotuvės, išskyrus maisto ir vaistines, uždraustos tarpmiestinės kelionės.

Gyventojams rekomenduojama be būtinybės neiti iš namų. Ekspertai baiminasi, kad kitos Europos šalys netrukus gali susidurti su panašiais iššūkiais.

Ligoninės perpildytas, nerimas dėl situacijos pietuose

Lombardijos, vieno iš turtingiausių Italijos regionų, ligoninės taip pat susiduria su koronaviruso keliamais iššūkiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu atvirai, tai aš nežinau, ar ilgai mūsų sveikatos sistema gali išsilaikyti. Aš net nenoriu galvoti, kaip tai gali baigtis, – pareiškė Milano „Sacco Hospital“ ligoninės infekcinio skyriaus vadovas Massino Galli. – Mes laikomės, tačiau kitos ligoninės turi daug prastesnes sąlygas už mūsų ir faktas yra tai, kad mes artimiausiomis dienomis susidursime su dideliu spaudimu“. 

Bergamo meras Giorgio Gori savo tviteryje pripažino, kad statistika gali neatspindėti visos tiesos: „Atrodo, kad (užkrėstųjų) prieaugis slopsta, tačiau taip yra tik todėl, kad mes nebeturime laisvų vietų intensyvios priežiūros palatose. Pacientai, kurie nėra tinkamai prižiūrimi yra tiesiog paliekami mirti“. 

REKLAMA

„Finacial Times“ pažymima, kad Italijos sveikatos apsaugos sistema jau atrodo pasiekusi savo ribas. Venecijoje, turinčioje 3,6 intensyvios terapijos lovų ligoninėse 1 tūkst. žmonių, 80 proc. jų buvo užimta jau antradienį. Iš 450 ligonių, 67 buvo koronaviruso pakirsti pacientai. 

Ekspertus labiausiai neramina situacija šalies pietuose. Jeigu turtingesnėje Italijos šiaurėje kyla problemų dėl vietų ligoninėse, virusui išplitus pietuose laukia tiesiog katastrofa. 

„Kalabrija paprasčiausiai neturi galimybių susidoroti su epidemija, intensyvios terapijos skyriuose paprasčiausiai nėra pakankamai lovų, kad būtų galima priimti visus sunkios būklės ligonius“, – pareiškė buvęs regiono valdininkas Massimo Scura.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų