0

LKL reguliarųjį sezoną „Lietuvos rytas“ baigė dramatiška pergale 86:84 išvykoje prieš Kauno „Žalgirio“ ekipą. Jau anksčiau Dainiaus Adomaičio auklėtiniai čempionate buvo užsitikrinę pirmąją vietą (18/2), kauniečiai liko ketvirtoje pozicijoje (14/6).

Startinis „Lietuvos ryto“ penketas: Omaras Cookas, Martynas Gecevičius, Gediminas Orelikas, Darius Songaila ir Antanas Kavaliauskas.

Susitikimo pradžioje klubai apsikeitė taikliomis atakomis - 2:2.

Šeimininkai pasinaudojo svečių klaidomis ir susikrovė dviženklę persvarą (2:12, 5 min.).

Sostinės ekipos puolimą bandė gaivinti aukštaūgis J.Palaciosas, pelnęs 6 taškus iš eilės - 11:19. Z.Dowdellas pataikė abu baudos metimos, tačiau kėlinio pabaigoje sėkmingiau žaidė kauniečiai (13:23, 10 min.).

„Lietuvos ryto“ ekipoje sužibėjo A.Kavaliauskas, bet svečiams nesisekė apsiginti nuo rezultatyvių „Žalgirio“ išpuolių - 29:45.

Paskutinėmis ketvirčio sekundėmis R.Seibutis sušvelnino skirtumą iki 14 taškų - 34:48.

Po didžiosios pertraukos D.Adomaičio auklėtiniai į aikštę grįžo nusiteikę kovingai ir laimėjo atkarpą 6:0 (40:48).

Vilniaus komandoje taškus rinko M.Gecevičius, „Žalgirio“ ekipą į priekį tempė J.Dentmonas ir Š.Jasikevičius - 48:58. Po 30 minučių „Lietuvos rytas“ atsiliko 57:64.

Lemiamas kėlinukas prasidėjo rezultatyviomis šeimininkų atakomis, tačiau sostinės klubas neleido varžovams atitrūkti.

Likus žaisti pusę minutės Z.Dowdellas privertė varžovus prasižengti, arbitrai skyrė techninę pražangą ir Š.Jasikevičiui. Amerikietis neklydo - 81:81. Netrukus Z.Dowdellas dar kartą pralaužė „Žalgirio“ gynybos užtvaras - 83:81. Vilniečiai specialiai prasižengė prieš R.Javtoką, kuris pataikė vieną baudos metimą (83:82).

Po minutės pertraukėles nervų šaltumą teko išbandyti ir R.Seibučiui (84:82). Kauno ekipos įžaidėjas J.Dentmonas išprovokavo vilniečių pražangą ir stojo mesti trijų baudos metimų. Paskutinis skriejo pro šalį ir likusių 7 sekundžių užteko rezultatyviai „Lietuvos ryto“ atakai - Z.Dowdellas prasiveržė po krepšiu, atidavo kamuolį A.Kavaliauskui ir vidurio puolėjas nutildė Kauno „Žalgirio“ areną - 86:84.

„Lietuvos rytas“: Z.Dowdellas 18, S.Jelovacas ir R.Seibutis po 14, J.Palaciosas 10, A.Kavaliauskas 9, D.Songaila ir M.Gecevičius po 6, T.Lydeka 4, S.Babrauskas 3, E.Bendžius 2.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 22, J.Dentmonas 16, R.Javtokas 11, Š.Jasikevičius 10, M.Pocius 9, V.Lipkevičius, T.Klimavičius ir A.Milaknis po 4, A.Gudaitis 2, V.Čižauskas ir M.Kupšas po 1.