Klagenfurto stadione vykusiame B grupės susitikime Vokietija po dviejų Lukaso Podolskio įvarčių 2:0 (1:0) įtikinamai įrodė pranašumą prieš Lenkijos rinktinę ir įsirašė į savo sąskaitą pirmąją pergalę bei patvirtino savo kaip vienų iš pagrindinių Europos čempionato favoritų statusą.

Vos nuaidėjus teisėjo iš Norvegijos Tomo Henningo Ovrebo rungtynių pradžią skelbiančiam švilpukui abi komandos metėsi į puolimą. Pirma savo laimę išbandė Lenkijos rinktinė. Saugas Jacekas Krzynowekas pirmas suskubo prie Jenso Lehmanno nesėkmingai atmušto kamuolio, bet smūgis nepavyko – kamuolys praskriejo aukštai virš vokiečių vartų.

Į varžovų veiksmus atsakyti Joachimo Loewo auklėtiniai nusprendė nedelsiant. Vienas prieš vartininką iššokęs Miroslavas Klose kažkodėl nusprendė pademonstruoti savo dosnumą ir atliko visiškai nereikalingą ir, be kita ko, netikslų perdavimą Mario Gomezui, kuriam nepavyko pasiekti kamuolio ir pasiųsti  jo į vartus. Net jei ir būtų pavykę, greičiausiai įvartis būtų neįskaitytas, nes M. Gomezas, prieš tai buvęs pasyvioje nuošalėje, atakoje dalyvauti negalėjo.

Lenkų gynyba ir toliau trūkinėjo. Pasikartojo kone identiška situacija ir du vokiečiai atsidūrė už varžovų gynėjų nugarų. Šoninis arbitras patingėjo kilstelti vėliavėlę ir užfiksuoti nuošalę, tad vėl tas pats M. Klose atidavė perdavimą (šį kartą jau kaip ant lėkštutės ) Lukasui Podolskiui, kuris nebesutiko pasipriešinimo ir 20 minutę lengvai įritino kamuolį į tuščius į vartus– 1:0.

Vokiečiai  ir išsiveržę į priekį nenurimo. Vis dėlto kitą pavojingą ataką surengė lenkai. Po aktyviai rungtyniavusio Mariuszo Lewandowskio  perdavimo klastingai smūgiavo  Maciejus Zurawskis, bet kamuolys praskriejo visiškai šalia Jenso Lehmanno ginamų vartų virpsto.

Vokietijos futbolininkai neliko skolingi ir patys sukūrė pavojingą epizodą. Mario Gomezas kiek netiksliai smūgiavo iš toli, bet kamuolį efektingai kulniuku pataisyti bandžiusiam M. Klosei iki sėkmės trūko labai nedaug.

Per pertrauką išklausę komandos trenerio  Leo Beenhakkerio pastabų, antrąjį kėlinį lenkai pradėjo daug ryžtingiau. Tiesa, progas kurti tiek jiems, tiek vokiečiams sekėsi sunkiai, o žaidimas persikėlė į aikštės vidurį.

62 minutę Lenkijos puolėjas Euzebiuszas Smolarekas pelnė įvartį, bet  jis nebuvo įskaitytas, nes šoninis teisėjas  nusprendė, kad žaidėjas pažeidė nuošalės taisyklę.

70 minutę visą savo meistriškumą buvo priverstas pademonstruoti lenkų vartininkas Arturas Borucas, pirštu galiukais išgelbėjęs komandą nuo antro įvarčio po galingo Michaelio Ballacko smūgio. Vis tik ilgai antro įvarčio laukti nereikėjo. Lenkai neleistinai užsižaidė savo baudos aikštelėje, galiausiai kamuolį iš jų perėmė po keitimo aikštėje pasirodęs Bastianas Schweinsteigeris ir atidavė perdavimą M. Klosei. Šis bandė smūgiuoti, bet kaip reikiant nepataikė į kamuolį, kuris nukrito tiesiai ant Lukaso Podolskio kojos. Vokietis, jo net nestabdydamas,  sušaudė lenkų vartininką iš kelių metrų – 2:0.

Po antrojo įvarčio rungtynių baigtis tapo aiški, bet Lenkijos futbolininkai dar pamėgino sudrumsti ramybę Jensui Lehmannui. Vokietijos vartų sargas, nors ir neatrodė labai užtikrintai, didesnių nemalonumų išvengė ir savo vartus išlaikė „sausus“.

Kitoje aikštės pusėje po aktyviai į žaidimą įsijungusio B. Schweinsteigerio perdavimo progą įmušti trečiąjį įvartį vėjais paleido L. Podolskis, pasiuntęs kamuolį gerokai virš vartų. Tai ir buvo bene paskutinis pavojingesnis epizodas.