Katovicuose (Lenkija) rengiamas 16-asis šio sezono FIBA 3x3 „Women‘s Series“ moterų krepšinio turnyro etapas. Jame dalyvauja ir Lietuvos rinktinė (Giedrė Labuckienė, Kamilė Nacickaitė, Martyna Petrėnaitė ir Gabrielė Šulskė).

Lietuvės pateko į B grupę, kurios starte po pratęsimo 22:20 išplėšė pergalę prieš vieną geriausių sezono ekipų „Neftchi“ (Azerbaidžanas). Lietuvės didžiąją rungtynių dalį vijosi varžoves (4:8, 7:12, 15:18), bet svarbiausiu momentu sustabdė „Neftchi“ puolimą ir perėmė iniciatyvą (19:18). Tada tiksliais metimais apsikeitė Brianna Fraser ir G. Labuckienė (20:19).

Likus žaisti 6 sek. B.Fraser dar kartą išlygino rezultatą (20:20), o lietuvių paskutinė ataka buvo nesėkminga. Pratęsime pirmosios kamuolį gavo varžovės. Jos rezgė ilgą ataką, bandė atlikti metimą iš po krepšio, bet to nespėjo padaryti – ištiksėjo atakai skirtas laikas. Lietuvės tuomet gavo kamuolį, K. Nacickaitė atitrūko nuo varžovės ir taikliu tolimu metimu išplėšė pergalę. „Neftchi“ tai buvo antras pralaimėjimas, uždaręs komandai duris į ketvirtfinalį. Tuo tarpu lietuvės užsitikrino vietą atkrintamosiose varžybose.

K. Nacickaitė iš viso pelnė 9 taškus ir atkovojo 5 kamuolius. G. Šulskė pridėjo 5 tšk., G. Labuckienė ir M. Petrėnaitė – po 4. Varžovių gretose išsiskyrė Arica Carter (9 tšk.) bei B.Fraser (8 tšk., 9 atk. kam.).

Vėliau lietuvės kovoje dėl pirmos vietos grupėje 15:19 nusileido italėms. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę rezultatas dar buvo lygus (15:15), bet tada Laura Spreafico dviem tolimais metimais nulėmė rungtynių baigtį.

K. Nacickaitė pelnė 8 tšk., G. Labuckienė – 3 (9 atk. kam.), o G. Šulskė ir M. Petrėnaitė – po 2 (po 6 atk. kam.). Nugalėtojų gretose L. Spreafico surinko 12 tšk., pataikydama net 6 tolimus metimus iš 9.

Į turnyrą atvyko 16 komandų, iš kurių 12 pateko į pagrindinį etapą. Jame komandos buvo suskirstytos į 4 grupes po 3. Po 2 geriausias kiekvienos grupės komandas pateko į ketvirtfinalį. Visi atkrintamųjų varžybų mačai vyks antradienį.

Bendroje sezono įskaitoje lietuvės su 255 taškais kol kas yra 11-os. Pirmauja kinės (840 tšk.), antrą vietą užima prancūzės (625), trečią – „Neftchi“ (493) klubas, kurio pagrindą sudaro žaidėjos iš JAV.

Geriausios sezono komandos pateks į finalinį etapą, vyksiantį rugsėjo 16-17 d. Ulan Batore (Mongolija).

Šiemet FIBA 3x3 „Women‘s Series“ sezoną sudaro net 23 etapai. Tai – naujas rekordas, ženkliai viršijęs 2019 m. skaičių (15 etapų). Per šio sezono etapus iš viso bus išdalinta daugiau nei 1 mln. JAV dolerių prizinio fondo. Tai irgi visų laikų rekordas.