Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse antradienį tęsėsi medalių dalybos. Į rogučių sporto istoriją įsirašė 34-erių Vokietijos legenda Natalie Geisenberger.

Ji keturis kartus trasą įveikė per 3 min. 53.454 sek., trečioje olimpiadoje iš eilės laimėjo auksą, o iš viso iškovojo penktąjį olimpinį auksą per karjerą.

N. Geisenberger tapo pirmąja rogučių sporto atstove per istoriją, 5 kartus tapusia olimpine čempione. Nė viena kita moteris ar vyras to nepadarė.

Sidabrą pelnė kita vokietė Anna Berreiter (3:53.947), o bronza atiteko rusei Tatjanai Ivanovai (3:54.507). Geriausiai tarp latvių pasirodė 8-ą vietą užėmusi Eliza Tiruma (3:55.441).

Vokietės šioje rungtyje galėjo susirinkti visus tris medalius, bet po pirmojo nusileidimo lyderiavusi Julia Taubitz antrajame nusileidime krito ir prarado apie pusantros sekundės. Galutinėje įskaitoje ji užėmė 7-ą vietą (3:55.433).

Olimpinį rekordą vyrų greitojo čiuožimo 1 500 m rungtyje pagerino olandas Kjeldas Nuisas. Jis apgynė Pjongčange iškovotą titulą ir finišavo per 1 min. 43.21 sek.

Ankstesnis olimpinis rekordas nuo pat 2002 m. Solt Leik Sičio olimpiados priklausė amerikiečiui Derekui Parrai (1:43.95). Ankstesnį rekordą pagerino ir sidabrą pelnęs olandas Thomasas Krolis (1:43.55), o bronza atiteko Kimui Minseokui (1:44.24) iš Pietų Korėjos.