Šeštadienį Abu Dabyje (Jungtiniai Arabų Emyratai) vykusią paskutinę – 22-ą – „Formulės 1“ sezono kvalifikaciją laimėjo olandas Maxas Verstappenas su „Red Bull“ bolidu.

Komandos draugo meksikiečio Sergio Perezo šiek tiek „patemptas“ M.Verstappenas geriausiu bandymu ratą įveikė per 1 min. 22.109 sek.

Jis įtikinamai – 0.371 sek. – aplenkė konkurentą kovoje dėl čempiono titulo britą Lewisą Hamiltoną („Mercedes“, 1:22.480). Trečia vieta džiaugėsi britas Lando Norrisas („McLaren“, 1:22.931).

Ketvirtas startuos S.Perezas (1:22.947), o suomis Valtteri Bottas – tik 6-as („Mercedes“, 1:23.036). Tarp jų dar įsiterpė ispanas Carlosas Sainzas („Ferrari“, 1:22.992).

Čempionato lyderiai antroje kvalifikacijos dalyje geriausius ratus nuvažiavo skirtingomis padangomis, todėl sekmadienį rinksis skirtingas taktikas. M.Verstappenas startuos su greitomis, bet sparčiai dylančiomis minkštomis padangomis, o L.Hamiltonas turės vidutinio kietumo padangas. Tokias pačias taktikas kaip komandos draugai pasirinko ir S.Perezas su V.Bottu.

Prieš lemiamas lenktynes M.Verstappenas ir L.Hamiltonas turi po 369,5 taško. Tiesa, nežymų pranašumą turi olandas, kuris šiemet laimėjo daugiau lenktynių (9 prieš 8), todėl, jei abu pilotai sekmadienį nepelnys taškų, čempionu taps M.Verstappenas. Trečią vietą yra užsitikrinęs V.Bottas (218).

Konstruktorių taurę veikiausiai laimės „Mercedes“ (587,5), nes „Red Bull“ (559,5) jau išgelbėtų tik stebuklas. Trečią vietą praktiškai užsitikrinusi yra „Ferrari“ (307,5).

Abu Dabio GP lenktynės prasidės sekmadienį 15 val. Lietuvos laiku.