Šeštadienį Anglijoje vykstančiame pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate buvo išdalinta trylika medalių komplektų. Sėkminga diena buvo varžybų šeimininkams Didžiosios Britanijos ir JAV lengvaatlečiams, kurie iškovojo po du aukščiausius apdovanojimus.

8 tūkst. žiūrovų džiaugsmui britai pirmavo trišuolio rungtyje, tik šįsyk moterų varžybose. Nušokusi 15,01 m nugalėtoja tapo Ashia Hansen, susigrąžinusi titulą po ketverių metų pertraukos.

Antra šioje rungtyje liko Afrikos rekordą pagerinusi - 14,88 m - kamerūnietė Francoise Mbango (Fransua Mbango).

Antrąjį aukso medalį britams šeštadienį iškovojo Marlonas Devonishas (Merlonas Devonišas) laimėjęs 200 m bėgimą ir iškovojęs pirmąjį titulą suaugusių varžybose.

Du aukso medalius iškovojo ir JAV lengvaatlečiai. Michelle Collins (Mišele Kolins) pirmavo moterų 200 m bėgime, o Dwightas Phillips (Dvaitas Filipsas) laimėjo varžybas šuolio į tolį sektoriuje. Nušokęs 8.29 m amerikietis vos vienu cm aplenkė ispaną Yago Lamelą.

Iš likusių keturių rungčių nugalėtojų mažiausiai problemų turėjo rusė Irina Koržankenko, nustūmusi rutulį 20.55 m.

Iki Etiopijos bėgikės Berhane Adere pergalės moterų 3 000 metrų distancijoje visus aukso medalius šioje šaliai laimėdavo legendinis Haile Gebrselassie`s (Haile Gebrzelazis), kuris sekmadienį bandys iškovoti ketvirtąjį pasaulio čempiono titulą.

Pergalę vyrų 1 500 metrų bėgime iškovojo prancūzas Drissas Maazouzis, aplenkęs prizininkais tapusius Afrikos bėgikus. Vyrų šuolių su kartimi varžybas laimėjo favoritas vokietis Timas Lobingeris, vienintelis įveikęs 5,80 m aukštį, o švedas Stefanas Holmas, vienintelis peršokęs kartelę, pakeltą į 2.35 m aukštį, apgynė prieš dvejus metus Lisabonoje iškovotą titulą.

Šeštadienio varžybų prizininkai:

moterys:

trišuolis -1. Ashia Hansen (D,Britanija) 15.01 m2. Francoise Mbango Etone (Kamerūnas) 14.883. Kene Ndoye (Senegalas) 14.72

rutulys -1. Irina Koržanenko (Rusija) 20.552. Nadežda Ostapčiuk (Baltarusija) 20.313. Astrid Kumbernuss (Vokietija) 19.86

200 m -1. Michelle Collins (JAV) 22.18 sek.2. Muriel Hurtis (Prancūzija) 22.543. Anastasija Kapačinskaja (Rusija) 22.80

3000 m -1. Berhane Adere (Etiopija) 8:40.252. Marta Dominguez (Ispanija) 8:42.173. Meseret Defar (Etiopija) 8:42.58

vyrai -

Aukštis -1. Stefan Holm (Švedija) 2.35 m2. Yaroslav Rybakov (Rusija) 2.333. Gennadiy Moroz (Baltarusija) 2.30

Kartis -1. Tim Lobinger (Vokietija) 5.802. Michael Stolle (Vokietija) 5.753. Rens Blom (Olandija) 5.75

Tolis -1. Dwight Phillips (JAV) 8.292. Yago Lamela (Ispanija) 8.283. Miguel Pate (JAV) 8.21

200 m -1. Marlon Devonish (D.Britanija) 20.62 sek.2. Joseph Batangdon (Kamerūnas) 20.763. Dominic Demeritte (Bahamų salos) 20.92

1500 m -1. Driss Maazouzi (Prancūzija) 3:42.592. Bernard Lagat (Kenija) 3:42.623. Abdelkader Hachlaf (Marokas) 3:42.71

Po dviejų varžybų dienų Anglijoje vykstančiame pasaulio uždarų patalpų čempionate tvirtai pirmauja amerikiečiai. JAV lengvaatlečiai iškovojo 7 medalius (tris aukso ir po du sidabro bei bronzos) ir gerokai medalių lentelėje lenkia varžybų šeimininkus D.Britanijos sportininkus, kurių sąskaitoje trys medaliai (du aukso ir vienas bronzos). Trečioje pozicijoje du aukso medalius iškovoję Švedijos sportininkai.

Iš viso čempionate medalius iškovojo jau 17 valstybių sportininkai.Medalių lentelės lyderiai (vieta, komanda, auksas, sidabras, bronza ir viso medalių):

1. JAV 3 2 2 72. D.Britanija 2 0 1 33. Švedija 2 0 0 24. Ispanija 1 2 0 35. Vokietija 1 1 1 35. Prancūzija 1 1 1 35. Rusija 1 1 1 3