Bemaž 500 sportininkų iš 45 pasaulio šalių dalyvavo Čekijos sostinėje Prahoje vykusiose planetos sambo pirmenybėse, kuriose Lietuvos atstovams atiteko keturi medaliai.

Pirmenybių auksą kovinio sambo svorio kategorijoje iki 68 kg iškovojo vilnietis Sergejus Grečicha. Jis finale, iki kovos pabaigos likus 12 sekundžių, efektingu smaugimo veiksmu įveikė Rusijos sportininką Muratą Batovą.

Iki finalo LKKA ketvirtojo kurso studentas nugalėjo latvį Vladimirą Ševkovą, slovaką Branislavą Balį ir graiką Emanuelį Mustaką.

Pirmenybių sidabro apdovanojimas atiteko 2005 metų pasaulio sambo čempionei panevėžietei Ievai Klimašauskienei (iki 64 kg). Ji pakeliui į finalą nugalėjo ukrainietę Alioną Saiko, rumunę Adrianą Krerar, o finale pralaimėjo baltarusei Anastasijai Leškovai.

Sidabro medalis įteiktas ir kauniečiui Artūrui Pranckevičiui (100 kg), kuris nugalėjo ukrainietį Konstantiną Stupačenką, įveikė iranietį Mohamedą Aosseini ir finale nusileido rusui Aleksandrui Garkušenkai.

Bronzos medaliu tenkinosi kitas kaunietis Darius Stankevičius (82 kg), o penktas čempionate liko vilnietis Konstantinas Mokšinas (62 kg).

Pasaulio čempionate Prahoje vyko Tarptautinės sambo imtynių federacijos (FIAS) kongresas, kuriame patvirtinta Lietuvos sambo imtynių federacijos (LSIF) bei Šiaulių miesto paraiška 2009 metais surengti Europos jaunių ir jaunimo sambo čempionatą.

Kongrese už nuopelnus vystant ir populiarinant sambo imtynes Lietuvoje bei pasaulyje, FIAS garbės generalinio sekretoriaus vardas po mirties suteiktas ilgamečiui FIAS generaliniam sekretoriui dr. Prancičkui Eigminui.

Visų kongrese Prahoje dalyvavusių šalių sportininkai oficialiai buvo pakviesti į pirmąjį šiemet rengiamą P. Eigmino atminimo sambo turnyrą, kuris gruodžio 14-16 dienomis vyks Vilniuje.