Antrosiose atrankos į 2010-ų metų pasaulio futbolo čempionatą rungtynėse Marijampolėje Lietuvos rinktinė 2:0 įveikė varžovus iš Austrijos ir tapo vienvalde turnyrinės lentelės lydere.

Pirmą įvartį pelnęs M. Stankevičius kamuolį į priešininkų vartus pasiuntė po galingo baudos smūgio. Praėjus šešiom minutėm kamuolį aikštės viduryje gavo T. Danilevičius ir pasiuntė jį D. Česnauskiui. Pastarasis palaukė atbėgančio T. Danilevičiaus, pasiuntė kamuolį link vartų virpsto, o pribėgęs komandos draugas laiku pakiša koją. Įvartis! Marijampolės stadionas šėlsta.

Pirmame kėlinyje dviejų gerų progų neišnaudojo A. Kšanavičius, o įpusėjus kėliniui austrų baudos aikštelėje buvo ypač karšta, bet vartininkas A. Manningeris apsigynė ir nuo T. Danilevičiaus, ir nuo A. Klimavičiaus bandymų įmušti įvartį.

Džiugu tai, kad antrame kėlinyje, po dviejų įmuštų įvarčių, lietuviai nemažino tempo ir pavojingai kontratakavo iki rungtynių pabaigos.

Beje, ši akistata Lietuvos ir Austrijos komandoms jau antroji – 1992-ųjų balandį draugiškame susitikime Vienoje lietuviai nepersistengė ir leido savo varžovams, žaidusiems namuose, iškovoti įtikinamą pergalę 4:0.

Kitose 7-os grupės rungtynėse Rumunija 1:0 įveikė Farerų salų rinktinę, o Prancūzija laimėjo prieš serbus 2:1. Taigi, sužaidus dvi rungtynes, FIFA tinklapyje skelbiama turnyrinė lentelė atrodo džiugiai ir šiek tiek fantastiškai:

Kitų Europos grupių rezultatai: Ukraina nugalėjo Kazachstaną – 3:1, nulinės Azerbaidžano ir Lichtenšteino lygiosios, Rusija – Velsas 2:1, Andora – Baltarusija – 1:3, Juodkalnija - Airija 0:0, Moldavija – Izraelis 1:2, Švedija – Vengrija 2:1, Bosnija ir Hercegovina sutriuškino estus 7:0, graikai įveikė latvius – 2:0, Makedonija – Olandija 1:2, Islandija – Škotija 1:2, Šveicarija – Liuksemburgas 1:2, Šiaurės Airija – Čekija 0:0, San Marinas – Lenkija 0:2, Slovėnija – Slovakija 2:1, Italija – Gruzija 2:0, Kroatija – Anglija 1:4, Albanija - Malta 3:0, Vokietija – Suomija 3:3.