REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Normalus pulsas paprastai nustatomas pagal tai, kiek kartų širdis suplaka per minutę (bpm). Faktinės vertės kiekvienam žmogui gali skirtis ir priklauso nuo tokių sąlygų kaip raumenų masė, fizinis aktyvumas ar net genai.

Normalus pulsas paprastai nustatomas pagal tai, kiek kartų širdis suplaka per minutę (bpm). Faktinės vertės kiekvienam žmogui gali skirtis ir priklauso nuo tokių sąlygų kaip raumenų masė, fizinis aktyvumas ar net genai.

REKLAMA

Širdies ritmas yra tai, kiek kartų per minutę mūsų širdies plakimas. Normalus širdies ritmas kiekvienam žmogui skiriasi, tačiau įprastas suaugusiųjų širdies ritmas ramybės būsenoje paprastai būna apie 60–100 k/min. Poilsio metu mūsų širdies plakimas sulėtėja. Sportuojant, jis greitėja. Žinodami širdies ritmą galime pastebėti ir galimas sveikatos problemas.

Pulsui įtaką turi ir mūsų amžius, lytis, stresas ir kitos emocijos, sportas ar vaistai, rašoma medicinenet.com.

Dažnos padidėjusio pulso/tachikardijos priežastys

*Širdies ir kraujagyslių ligos, padidėjęs cholesterolio kiekis ar diabetas

REKLAMA
REKLAMA

*Su širdimi susijusios ligos, tokios kaip aukštas kraujospūdis

*Blogas širdies aprūpinimas krauju dėl vainikinių arterijų ligos

*Skydliaukės ligos

*Elektrolitų disbalansas

*Rūkymas ir alkoholio vartojimas

*Stresas

*Nutukimas ir antsvoris

*Kūno temperatūra

*Dehidratacija

*Kofeinas, vaistai ir maisto bei žolelių papildai

Dažnos žemo pulso/bradikardijos priežastys

*Infekcija

*Širdies operacijos komplikacija

*Hipotirozė

*Vaistai

*Uždegiminės ligos, tokios kaip reumatinė karštinė

Jūsų širdies susitraukimų dažnis gali laikinai padidėti dėl nervingumo, streso, dehidratacijos ar per didelio krūvio. Sėdėjimas, vandens gėrimas ir lėtas, gilus kvėpavimas paprastai gali sumažinti širdies susitraukimų dažnį. Norėdami ilgainiui sumažinti širdies ritmą, laikykitės toliau išvardytų sveikos gyvensenos įpročių.

REKLAMA

Daugiau mankštinkitės

Ilgainiui mankšta yra lengviausias ir efektyviausias būdas sumažinti širdies ritmą. Kasdien mankštinantis po 30 minučių, širdies ritmas palaipsniui sulėtės. Tačiau saugokitės, per didelio krūvio. Jei jums trūksta oro, skauda ar negalite mankštintis tiek laiko, kiek planavote, sulėtinkite tempą ir palaipsniui stiprinkite pratimo intensyvumą.

Visada pasitarkite su savo gydytoju prieš pradėdami eiti į sporto salę, jei esate vyresnis nei 35 metų.

Sumažinkite stresą

Atsipalaidavimo metodai, tokie kaip joga, meditacija ir kiti stresą slopinantys metodai, ilgainiui gali sumažinti pulsą.

REKLAMA
REKLAMA

Numeskite svorio

Kuo didesnis kūnas, tuo daugiau širdis turi dirbti, kad aprūpintų jį krauju. Svorio netekimas gali sulėtinti padidėjusį širdies ritmą.

Svarbu stebėti širdies ritmą. Jūsų širdies plakimas yra patikimas jūsų sporto lygio ir bendros sveikatos rodiklis. Tai lengvai galima nustatyti pirštais apčiuopiant kaklą arba riešą ar išmaniuoju laikrodžiu. Kreipkitės į šeimos gydytoją, jei nerimaujate, kad jūsų širdies ritmas nėra normalus. Jei jūsų pulsas yra mažesnis nei 50 k./min. arba didesnis nei 100 k./min., apsilankykite pas gydytoją, kad atliktų tinkamą sveikatos patikrinimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų