Vis dar nerimsta aistros po trečiadienį Belgrade kontroversiškai pasibaigusių Eurolygos TOP–16 rungtynių tarp „Partizan“ ir „Regal Barcelonos“, kurias po pratęsimo ir ginčytino teisėjų sprendimo 67:66 laimėjo serbai.

Paskutinę pratęsimo sekundę svečių puolėjas Pete'as Mickaelas atliko sunkų metimą ir kamuolys ėmė šokinėti ant krepšio, tačiau jį nuo lanko numušė „Partizan“ aukštaūgis Lawrence'as Robertsas ir serbai ėmė švęsti pergalę.

Tačiau „Regal Barcelonos“ treneris Xavieras Pascualis iškart užprotestavo saviškių pralaimėjimą ir privertė teisėjus peržiūrėti paskutinės ispanų atakos vaizdo įrašą, kuriame aiškiai matyti, kad  L. Robertsas pažeidė taisykles, nes lietė kamuolį jau pasibaigus mačo laikui, o tai taisyklės draudžia.

Visi trys teisėjai bemaž 15 minučių dar ir dar kartą prie sekretoriato stebėjo pakartojimą, kol galiausiai nusprendė, jog kamuolys, net ir be persistengusio L. Robertso pastangų, greičiausiai nebūtų įkritęs į krepšį. Taigi arbitrai paskelbė „Partizan“ pergalę.

Po tokio skaudaus pralaimėjimo „Regal Barcelonos“ stovykla pasijautė apgauta, bet nebegalėjo nieko pakeisti – „Partizan“ ekipa su 2 pergalėmis tapo vienvalde E grupės lydere.

„Mes žinojome, kur vykstame, ir ruošėmės Belgrado „Pionir“ arenos atmosferai, bet realybėje viskas pasirodė daug sunkiau. Mano manymu, paskutinis teisėjų sprendimas yra diskutuotinas,“  – pareiškė X. Pascualis.

„Manau, kad teisėjai pratęsimo pabaigoje tikrai priėmė blogą sprendimą, tačiau tai nereiškia, jog „Partizan“ žaidėjai nenusipelnė pergalės. Jie žaidė labai gerai, ypač pirmoje rungtynių pusėje“, – pridūrė Jaka Lakovičius.

Su ispanų pretenzijomis sutiko ir vienas geriausių Lietuvos krepšinio teisėjų Kęstutis Pilipauskas.

„Teisėjai neįskaitė metimo manydami, kad nuo lanko atšokęs kamuolys nebeturėjo galimybių įkristi į krepšį. Kitu atveju metimas turėjo būti įskaitytas, nes, nuaidėjus finalinei rungtynių sirenai, liesti kamuolio tol, kol jis dar turi galimybę įkristi į krepšį, negali nei besiginantis, nei puolantis žaidėjas.

Akivaizdu, kad kamuolį lietė gynėjas ir ši taisyklė buvo pažeista. Jeigu tokioje situacijoje kamuolys atšoka į šoną ir kuris nors krepšininkas jį paliečia, tai nėra traktuojama kaip pažeidimas. Peržiūrėjus metimo pakartojimą nėra akivaizdžiai aišku, kad kamuolys nebūtų įkritęs į krepšį“, – dienraščiui „Respublika“ teigė K. Pilipauskas.

Priminsime, kad E grupės turnyrinė lentelė po šio turo tapo tikrai įdomi: pirmauja „Partizan“ (2/0), antrą vieta dalinasi „Regal Barcelona“ ir „Maroussi“ (1/1), o paskutinę užima „Panathinaikos“ (0/2).

Siūlome pasižiūrėti „Partizan“–„Regal Barcelonos“ mačo pabaigą ir patiems nuspręsti, ar serbų pergalė yra teisinga: