Į Čempionų lygą po septynių metų pertraukos grįžę Londono „Arsenal“ dėl bilieto į ketvirtfinalį vargo ilgai. Aštuntfinalio atsakomosiose rungtynėse Londone prireikė pratęsimo, o per jį pranašumą 2:0 įrodė Mikelio Artetos treniruojama vienuolikė.

Po pralaimėtų pirmųjų rungtynių Lisabonoje 0:1, „Emirates“ stadione savo sirgalių palaikomi „Arsenal“ pirmoje rungtynių pusėje atstatė „status quo“ 1:1, tačiau įrodyti savo pranašumo nesugebėjo nei per antrą kėlinį, nei per papildomas 30 pratęsimo minučių.

Išlyginamąjį įvartį aikštės šeimininkai pelnė pirmo kėlinio pabaigoje, kai 41-ą minute pavyko pasižymėti Leandro Trossardui.

Vėliau rungtynėse vyko nuožmi kova, kuri atvedė abi ekipas prie baudinių loterijos.

Davidas Raya tapo vakaro herojumi

11 metrų baudinių seriją šaltakraujiškai įvarčiu pradėjo lonodienčių kapitonas Martinas Odegaardas, o netrukus skirtumą išlygino patyręs Pepe.

Vėliau tiksliai smūgiavo ir kiti aikštės šeimininkų žaidėjai Kai Havertzas, Bukayo Saka, Declanas Rice'as.

Tuo tarpu „Benficos“ žaidėjų brazilų Wendelo ir Galeno smūgius atrėmęs „Arsenal“ vartininkas Davidas Raya tapo tikru vakaro herojumi.

Paskutinį kartą Čempionų lygos ketvirtfinalyje Londono klubas žaidė 2009/2010 m. sezone, kai bendru rezultatu tąkart 6:3 nusileido „Barcelona“ ekipai ir keturis įvarčius „Camp Nou“ pelniusiam Leoneliui Messi.