Danijoje vykstančiame Europos moterų rankinio čempionate penktadienį į didįjį finalą iškopė Prancūzijos ir Norvegijos rinktinės.

Čempionių titulą ginančios prancūzės pusfinalyje 30:19 (15:5) pranoko kroates, kurios pirmą kartą istorijoje pateko tarp 4 geriausių Europos rinktinių.

Kroatės netgi kiek geriau pradėjo pirmąjį kėlinį (3:2), tačiau per likusias 22 kėlinio minutės sugebėjo įmesti vos 2 įvarčius! Prancūzės per tą laiką susikrovė dviženklį pranašumą ir praktiškai panaikino intrigą.

Kitame pusfinalyje labiausiai dominuojanti čempionato rinktinė Norvegija 27:24 (10:13) įveikė šeimininkę Daniją.

Norvegės sulaukė kol kas rimčiausio iššūkio šių metų čempionate. 31-ą minutę jos dar turėjo 4 įvarčių deficitą (10:14), bet būtent tada surengė spurtą 4:0 ir atstatė pusiausvyrą, o 39-ą min. persvėrė rezultatą savo naudai (16:15). Danės nepasidavė ir 43-ią min. vėl turėjo minimalų pranašumą. Norvegės į tai atsakė laimėta atkarpa 8:2 ir nulėmė rungtynių baigtį.

Didžiojo ir mažojo finalų rungtynės bus sužaistos sekmadienį.

Penktadienį taip pat vyko mačas dėl 5-os vietos.

Jame dabartinės olimpinės čempionės rusės 33:27 (18:13) įveikė dabartines pasaulio čempiones olandes.