REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyras, kuriam buvo pasakyta, kad jis nesulauks pilnametystės, paneigė visas prognozes ir nustebino gydytojus. Kai Thomas John Paul-Henry buvo dar visai mažas berniukas, mama pabučiavo jį į skruostą ir pastebėjo druskos daleles ant odos ‒ ir nuo tada jo gyvenimas pasikeitė amžiams.

Vyras, kuriam buvo pasakyta, kad jis nesulauks pilnametystės, paneigė visas prognozes ir nustebino gydytojus. Kai Thomas John Paul-Henry buvo dar visai mažas berniukas, mama pabučiavo jį į skruostą ir pastebėjo druskos daleles ant odos ‒ ir nuo tada jo gyvenimas pasikeitė amžiams.

REKLAMA

Vos keturių savaičių kūdikiui buvo diagnozuota cistinė fibrozė, rašo the sun.ie. Thomas pasakojo: „Mama pabučiavo mano skruostą ir pajuto druskos skonį ant odos. Pasirodo, jog kai sergantis cistine fibroze prakaituoja, ant odos atsiranda druskos dalelių. Druska nepasišalina su skysčiais“.

Berniuko vyresnioji sesuo Leona taip pat gimė su cistine fibroze.

Thomas pasakojo: „Kai aš gimiau, mano seseriai prognozavo septynerius gyvenimo metus, o man ‒ ne ilgiau kaip 12 metų. Tokia buvo mūsų tikėtina gyvenimo trukmė“.

Dabar Thomas jau 34-erių, jis yra kirpėjas ir menininkas, gyvenantis Niubridžo mieste, Kildare. CF yra lėtinė liga, kuri pirmiausia pažeidžia plaučius ir virškinimo sistemą bei visas kūno dalis.

REKLAMA
REKLAMA

Thomas ir Leonos vaikystė prabėgo reguliariai lankantis ligoninėje ir tai jiems buvo „normalu“. Vaikystėje, sirgdami cistine fibroze, jie jautėsi vieniši, nes nepažinojo kitų vaikų, sergančių CF.

REKLAMA

Thomas sako: „Kai sergi cistine fibroze, negali maišytis su kitais CF sergančiais žmonėmis, nes galima užkrėsti kitus“.

Gyvenimas su cistine fibroze

Brolis ir sesuo paauglystėje sunkiai sirgo infekcijomis, bet jie kovojo už savo gyvybę. Jis sakė: „Kai sulaukėme paauglystės, mūsų sveikata pradėjo prastėti greičiau, todėl atsirado vis daugiau infekcijų ir hospitalizacijų.

Sirgau plaučių uždegimu, o sesuo sirgo pleuritu ir plaučių uždegimu, mūsų sveikata labai pablogėjo, o plaučių funkcijos labai sumažėjo, todėl mums nuolat reikėjo deguonies“. Prieš devynerius metus Thomas gavo auką, kuri pakeitė jo pasaulį.

REKLAMA
REKLAMA

Jis sakė: „Tik 7 savaites buvau organų persodinimo laukiančiųjų sąraše ir man buvo persodinti abu plaučiai, kurie pakeitė mano gyvenimą“.

Chirurgai buvo sukrėsti, pamatę, ką rado atvėrę krūtinės ląstą

Thomas paaiškino: „Mano plaučiai jau buvo pradėję irti. Jiems prireikė kelių valandų, kol iš vidaus iškrapštė visus plaučių likučius. Jie buvo subyrėję“.

Tačiau praėjus dviem savaitėms po gyvybę gelbstinčios operacijos, jo sesers Leonos sveikata greitai pradėjo blogėti. Thomas sakė:

„Leonai buvo persodinti abu plaučiai, laukiančiųjų sąraše išbuvus tik 13 dienų, mes buvome pirmieji brolis ir sesuo Airijoje, kuriems buvo atlikta abiejų plaučių transplantacija Dublino ligoninėje“. Thomas ir jo sesuo tęsė savo sunkią kovą daugelį metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sukrečiantis netikėtumas

Nors atrodė, kad abu paneigė gydytojų pirmines gyvenimo trukmės prognozes dėl cistinės fibrozės, Leonai iškilo dar viena kliūtis. Jis pasakojo:

„Deja, 2017 metais dėl vėžio praradau savo seserį Leoną, tai mane visiškai palaužė ir privertė susimąstyti, kas yra gyvenimas arba ko jis nori mus išmokyti“.

Thomas dabar yra „CF Ireland“ ambasadorius ir tikisi įkvėpti kitus aukoti savo organus. Airijoje yra aukščiausias sergamumas cistine fibroze pagal atvejų skaičių tenkantį vienam gyventojui pasaulyje.

„CF Ireland“ duomenimis, maždaug vienas iš 19 airių turi vieną pakitusį geną, kuris sukelia cistinę fibrozę. Thomas tiki, kad Leonos sėkmę gyvenime lėmė jo tėvai, kad jie buvo tokie „griežti“.

REKLAMA

Jis prisimena: „Mano motina ir tėvas buvo tikrai labai griežti dėl visko ‒ mūsų vaistų ir inhaliatorių. Jie neleisdavo mums eiti laukan ar žaisti, nepadarius vieno ar kito“.

Gyvenimas keičiasi

Thomas agituoja žmones paaukoti gyvybiškai svarbius organus, kad išgelbėtų gyvybes. Jis sakė: „Stengiuosi gyventi savo kasdienį gyvenimą kartu brangindamas sesers prisiminimus, taip pat noriu skleisti organų donorystės supratimą visiems visame pasaulyje.

Labai svarbu paaukoti savo organus žmonėms, kuriems jų reikia čia, žemėje“. Jis pridūrė: „Vis daugiau ligų ir visokių dalykų atsiranda pasaulyje. Niekada nežinai, kam reikės organo. Jei priimate donoro organą, jei jums jo reikia, turėtumėte būti pasirengę paaukoti savo. Tapkite registruotais organų donorais“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų