0

Geležinė gynyba buvo Pirėjo „Olympiacos“ raktas į pergalę. Martyno Gecevičiaus atstovaujama komanda namuose 71:53 (14:16, 21:10, 17:14, 19:13) nugalėjo Stambulo „Anadolu Efes“ ekipai ir Eurolygos ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:0.

Po dviejų Graikijoje sužaistų susitikimų serija keliasi į Turkiją – Stambule trečiasis mačas bus žaidžiamas balandžio 17 dieną.

Dvikovos pradžia aikštės šeimininkams buvo tragiška – jie per pirmąją ketvirčio dalį sugebėjo sukrapštyti vos 2 taškus ir atsiliko 2:10. Po šalto dušo atsigavę Eurolygos čempionai pasibaigus kėliniui priartėjo iki 14:16. Vėliau įsibėgėję graikai ėmė skirti dar didesnį dėmesį gynybai (35:24). Po pertraukos žaidimas kiek apsilygino, tačiau „Olympiacos“ neiššvaistė susikrauto pranašumo ir tvirtai žygiavo pergalės link.

M.Gecevičius trenerio sprendimu aikštėje nepasirodė.

„Olympiacos“: V.Spanoulis (8 rez. perd.) 15, K.Hinesas (5/7 dvitaškiai) 12, P.Antičius (7 atk. kam.) 11, S.Perperoglou (6 atk. kam.) 8, G.Printezis 7.

„Anadolu Efes“: K.Gonlumas (6/10 dvitaškiai, 14 atk. kam.) 13, S.Baračas 9, J.Farmaras (5 rez. perd.) 8, J.Shipas 7, D.Savanovičius 5.

Eurolygos ketvirtfinalio antrosiose rungtynėse Madrido „Real“ klubas namuose 75:63 (18:13, 18:15, 20:18, 19:17) nugalėjo Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkus ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:0.

Šeimininkai visą susitikimą pirmavo, tačiau skirtumas nuolat svyravo tarp 9–13 taškų. Ketvirtajame kėlinyje sužaidus 2 minutes „Maccabi“ priartėjo (51:60), bet „Real“ smeigė du tritaškius iš eilės (66:51) ir sudėjo visus taškus ant „i“.

Įdomu tai, kad šiame mače abi komandos blokavo net 15 metimų: „Real“ „nustogavo“ 9 metimus, o „Maccabi“ varžovams „išrašė“ 6 blokus.

Nugalėtojams Serglio Llullas pelnė 26 taškus (6/8 tritaškiai, 24 naud. bal.), Jaycee Carrollas – 14 (3/4 tritaškiai), Nikola Mirotičius – 10 (7 atk. kam.), Rudy Fernandezas pridėjo 9 taškus (1/8 tritaškiai).

Pralaimėjusiems 19 taškų įmetė Davidas Loganas (4/7 tritaškiai), 13 – Shawnas Jamesas (7 atk. kam.), po 10 surinko Ricky Hickmanas ir Nickas-Caneris Medley.