XXXI vasaros olimpinių žaidynių Rio de Žaneire vyrų futbolo turnyro (iki 23 metų amžiaus) aukso medalius pirmą kartą šalies istorijoje iškovojo Brazilijos rinktinė, šeštadienį finale po 11 m baudinių serijos 5:4 nugalėjusi Vokietijos futbolininkus.

Normalus rungtynių laikas ir pratęsimas nugalėtojo neišaiškino – 1:1 (1:0, 1:1).

Įvartį šeimininkas, kurie į žaidynių finalą pateko antrą kartą iš eilės bei ketvirtą kartą olimpiadų istorijoje, pelnė (26 min.) bei pergalingą baudinį realizavo Neymaras.

Įvarčiu vokiečių, kurie žaidynėse dalyvavo po 28-erių metų pertraukos, gretose pasižymėjo Maxas Meyeris (59 min.).

Bronzos medalius pelnė Nigerijos vienuolikė, mače dėl trečiosios vietos 3:2 (1:0) nugalėjusi Hondūro ekipą.

Dviem įvarčiais prie pergalės prisidėjo Sadiqas Umaras (34 ir 56 min.), vienu – Aminu Umaras (49 min.).

Pralaimėjusiųjų gretose įvarčiais pasižymėjo Anthony'is Lozano (71 min.) bei Marcelo Pereira (86 min.).